AS Olainfarm aizvadījusi ienesīgāko pirmo ceturksni tās vēsturē, sasniedzot 6,7 miljonu eiro peļņu un produktu realizāciju 27 miljonu eiro apmērā. Peļņa ir augusi par 81%, realizācija - par 16%, salīdzinot ar šo periodu pērn. AS Olainfarm lielākie noieta tirgi šajā laikā bija Krievija, Latvija, Ukraina, Nīderlande un Baltkrievija, informē AS Olainfarm valdes loceklis Salvis Lapiņš.

«Ievērojamais realizācijas apjomu pieaugums Vidusāzijas valstīs un Krievijā, kā arī pieaugušie realizācijas apjomi Pasaules Veselības organizācijai ir palīdzējuši aizvadīt kārtējo veiksmīgāko ceturksni Olainfarm vēsturē. Tomēr situācijas pasliktināšanās Ukrainas un Krievijas tirgū liek mums kļūt piesardzīgākiem un vēl vairāk koncentrēties uz tālāku noieta tirgu dažādošanu. Apliecinājums soļiem šajā virzienā ir eksporta uzsākšana uz Mongoliju un sekmīgais darbs pie produktu reģistrācijas Turcijā. Drīzumā sagaidām arī straujāku Silvanols apgrozījuma pieaugumu, jo jau vairāk nekā gadu izmantojam mūsu rīcībā esošos loģistikas un mārketinga resursus, lai veicinātu Latvijas zaļās farmācijas produktu noietu Olainfarm tradicionālajos tirgos,» norāda AS Olainfarm valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

2015.gada pirmajā ceturksnī turpināja pieaugt AS Olainfarm realizācijas apjomi visos tās galvenajos tirgos, izņemot Baltkrieviju. Baltkrievijā tie samazinājās par 26%, salīdzinot ar 2014.gada pirmo ceturksni. Jāņem gan vērā, ka iepriekšējos divos gados realizācijas apjomi Baltkrievijā būtiski pieauga - par vairāk nekā 40% pērn pirmajā ceturksnī un 70% 2013.gada pirmajā ceturksnī. Visstraujākais realizācijas pieaugums 2015.gada pirmajos trīs mēnešos ir vērojams Tadžikistānā - par 173%, Nīderlandē - par 157%, Kirgizstānā - par 129%, Kazahstānā - par 106%, un Krievijā, kur tā palielinājusies par 27%. Kopumā 2015.gada pirmajā ceturksnī AS Olainfarm produkcija realizēta 31 valstī piecos kontinentos.

Šajā laikā ir notikušas būtiskas izmaiņas uzņēmuma pieprasītāko produktu realizācijas struktūrā, jo, pateicoties pieaugošam pieprasījumam pēc prettuberkulozes līdzekļa PASA nātrija sāls, šis produkts ir kļuvis par otro pieprasītāko un veido 14% no AS Olainfarm ražoto produktu realizācijas apjomiem. Līdera pozīcijas joprojām saglabā līdzeklis nervu sistēmas veselībai Neiromidin.

2015.gada pirmajā ceturksnī AS Olainfarm ir piecās valstīs reģistrējusi deviņus preparātus, sākusi reģistrācijas procesus Bosnijā un Hercegovinā un turpinājusi reģistrācijas procesu Mjanmā. Papildus tiek izvērtētas arī reģistrācijas iespējas Pakistānā.

AS Olainfarm 2015.gada darbības plāns, kuru piedāvāts apstiprināt akcionāru pilnsapulcei 2015.gada 11.jūnijā, paredz, ka koncerna apgrozījums 2015.gadā tiek plānots 100 miljonu eiro apmērā, bet tīrā peļņa 15 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar šo neauditēto 2015.gada 1.ceturkšņa pārskatu, gada realizācijas plāns ir izpildīts par 27%, bet gada peļņas plāns - par 45%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra