Mažeiķu naftas pārstrādes uzņēmuma Orlen Lietuva restrukturizācija un labvēlīgie makroekonomiskie apstākļi devuši pienesumu uzņēmuma attīstībai, liecina medijiem sniegtā informācija.

Ražošanas jauda 2015.gada otrajā ceturksnī kopumā sasniegusi 86%, taču jūnijā tie bijuši 92%, uzrādot augstāko rādītāju pēdējo divu gadu laikā.

«Mēs nevēlētos novērtēt par augstu tirgus apstākļus, kas pašlaik ir mums ārkārtīgi labvēlīgi. Taču mēs esam novērojuši, ka mūsu centieni paplašināt tirgu Baltijas valstīs ir palīdzējuši sasniegt lielākus pārdošanas apjomus. 2015.gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar tādu pašu periodu 2014.gadā, Orlen Lietuva palielinājusi piegādes apjomus Latvijai par 22%. Igaunijā iepriekš minētajā periodā mūsu pārdošanas apjomi pieauguši par 38%,» skaidro Orlen Lietuva vadītājs (CEO) Ireneusz Fąfara.

Orlen Lietuva ir lielākais Lietuvas uzņēmums, eksportētājs un nodokļu maksātājs. Kopš 2006. gada PKN ORLEN ir ieguldījis gandrīz 4 miljardus ASV dolāru Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcas iegādei un investīcijām tajā.

Uzņēmums pastāvīgi cieš no augstajām loģistikas izmaksām. Tāpēc PKN ORLEN kā vienīgais akcionārs izmantoja visus pieejamos līdzekļus, lai pārstrukturētu kompāniju  un īstenotu stratēģiju, kas Orlen Lietuva ļauj pielāgoties tirgus apstākļiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra