Trešdien, 9.decembrī, notika Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) sēde, kurā padomes locekļi atbalstīja Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formāta 16+1 valstu transporta ministru sanāksmes rīkošanu nākamā gada pavasarī Rīgā, informē Satiksmes ministrija.

Kā nozīmīgu soli Latvijas lomas palielināšanā Ķīnas Jaunā Zīda ceļa iniciatīvas ietvaros padome atzina Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas dalību novembra beigās Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formāta 16+1 valstu vadītāju samitā Ķīnas pilsētā Sudžo, kur Ministru prezidente prezentēja Latvijas iespējas tranzīta un loģistikas jomā.

Kā rezultātā samita dalībnieki uzticēja Latvijai koordinēt transporta un loģistikas jomu 16+1 valstu sadarbības formāta ietvaros, kā arī rīkot 16+1 valstu vadītāju un transporta ministru samitu, kā arī biznesa konferenci.

Ostu padomes locekļi bija vienisprātis, ka transporta jomas koordinēšana 16+1 formāta ietvaros ne tikai veicinās investīciju projektu koordinēšanu un atpazīstamība starp iesaistītajām valstīm, bet arī cels Latvijas transporta un loģistikas atpazīstamību un uzticamību, veicinās gan divpusēju, gan daudzpusēju sadarbību un palīdzēs konkrētu projektu realizācijā.

Satiksmes ministrija (SM) būs koordinējošā institūcija, kas apkopos un gatavos informāciju par sadarbību loģistikas sektora 16+1 formāta ietvaros, sekos līdzi un piedalīsies 16+1 formāta pasākumos, pārstāvēs koordinējošo valsti un attiecīgi piedalīsies pasākumu organizēšanā, dienas kārtības veidošanā, kā arī komunikācijā ar organizējošo pusi.

LOTLP locekļi SM deleģēja turpināt iesākto darbu, kā arī aicināja finansiāli atbalstīt konferences rīkošanu vairākas valsts kapitālsabiedrības - VAS Latvijas dzelzceļš, VAS Starptautiskā lidosta Rīga, kā arī airBaltic.

LOTLP sekretārs Andris Maldups informēja par reklāmas pasākumu plānu 2016.gadam un paveikto 2015.gadā. Kopumā šogad Latvija piedalījusies 8 transporta izstādēs. Lielākā no tām bija izstāde Krievijā Trans-Russia, kur Latviju pārstāvēja 35 tranzīta un loģistikas uzņēmumi. Tāpat šogad paralēli organizētas tirdzniecības misijas Uzbekistānā un Kazahstānā.

Ostu padome arī apstiprināja Ostu attīstības fonda tāmi 2016.gadam, kā arī tika informēta par fonda izpildi šogad.

Tāpat LOTLP sēdes darba kārtībā bija iekļauti vairāki SM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas, VAS Valsts nekustamie īpašumi sagatavotie informatīvie ziņojumi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra