Ilggadējais AS Latvijas Gāze vadītājs Adrians Dāvis šovasar pametīs uzņēmumu, apstiprināja Latvijas Gāzes akcionāra SIA Itera Latvija valdes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Par savu lēmumu Dāvis paziņojis šodien notikušajās Latvijas Gāze padomes sēdē. Uzņēmuma padomei nav zināmi Dāvja lēmuma iemesli, taču Latvijas Gāzes padome, pēc Savicka teiktā, esot izteikusi nožēlu par Dāvja lēmumu.

«Dāvis gāzes jomā ir nostrādājis 50 gadus, bet kā Latvijas Gāzes vadītājs - 27 gadus. Līdz ar to tāda līmeņa vadītāju Latvijā un ārpus Latvijas būs grūti atrast. Viņa aizstājējs tiks meklēts starptautiski, bet Latvijas ekspertam tiks dota priekšroka,» teica Savickis.

Latvijas Gāzes preses sekretārs Vinsents Makaris informē, ka padomes sēdē tika skatīts jautājums par valdes izmaiņām, jo četriem valdes locekļiem, ieskaitot valdes priekšsēdētāju, beidzas pilnvaru termiņš 2015. gada 16. augustā.

Trīs no esošajiem valdes locekļiem darbu uzņēmumā neturpinās. Valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Mihejevs jau iepriekš informējis, ka nekandidēs uz valdes locekļa amatu pēc pilnvaru beigām. Savukārt valdes priekšsēdētājs A. Dāvis un valdes locekle Anda Ulpe, lai arī aicināti atkārtoti kandidēt, tomēr ir nolēmuši darbu uzņēmumā neturpināt.

Valdes pārstāvji ir nolēmuši neturpināt darbu uzņēmumā, lai dotu vietu jauniem cilvēkiem, kuriem priekšā ir lieli izaicinājumi turpināt infrastruktūras modernizāciju un attīstīt dabasgāzes tirgu.

V. Makaris informē, ka valdes priekšsēdētāja vietnieka Mario Nulmeiera pilnvaru termiņš beidzas 2016. gada 31. decembrī un viņš turpina darbu.

Esošais valdes loceklis Gints Freibergs tika aicināts darbu turpināt un padome ievēlējusi viņu valdē no 2015. gada 16. augusta. Tāpat padome apstiprinājusi jaunu valdes locekli Aleksandru Frolovu, kurš arī uzsāks darbu augustā.

Jautājums par brīvajām valdes locekļu pozīcijām un amatu sadalījumu valdē tiks skatīts nākamajā padomes sēdē.

A. Dāvis gāzes nozarē Latvijā strādā kopš 1965. gada un ir uzņēmuma vadītājs 27 gadus. Anda Ulpe gāzes nozarē Latvijā strādā kopš 1984. gada un ir valdes locekle kopš 1997. gada. Aleksandrs Mihejevs gāzes nozarē strādā kopš 1968. gada un ir valdes loceklis arī kopš 1997. gada.

Jau ziņots, ka pērn Latvijas Gāze nopelnīja 30,07 miljonus eiro, kas ir par 1,9% vairāk nekā 2013.gadā, liecina uzņēmuma nerevidētais 2014.gada 12 mēnešu finanšu pārskats, kas iesniegts biržā NASDAQ OMX Riga.

Latvijas Gāze pērn 12 mēnešos patērētājiem pārdeva 1,29 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinājumā ar attiecīgo 2013.gada periodu dabasgāzes realizācija ir samazinājusies par 10,9%.

Lielākais Latvijas Gāzes akcionārs ir Vācijas E.ON Ruhrgas International GmbH, kam pieder 47,2% akciju, 34% pieder Krievijas kompānijai Gazprom, bet 16% - SIA Itera Latvija.

 

papildināta visa ziņa

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra