Rudenī Kalnciemā varētu sākt nolietoto akumulatoru pārstrādes rūpnīcas būvniecību, pašvaldība devusi zaļo gaismu, ignorējot iedzīvotāju protestus, uzņēmēji sola videi draudzīgus risinājumus, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šobrīd nolietotos svina akumulatorus iedzīvotāji var nodot šķirošanas laukumos vismaz 65 vietās visā Latvijā, gandrīz visos metāllūžņu pieņemšanas punktos un autoservisos, kur šie bīstamie atkritumi tiek uzglabāti slēgtās telpās vai konteineros. Nolietotos akumulatorus Latvijā nepārstrādā, tie tiek savākti un vesti pārstrādei uz Igaunijas rūpnīcu, kas ir vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā. Svina akumulatoru iepirkuma cena ir 65 eiro centi par vienu kilogramu. Nododot nolietotu akumulatoru, iespējams saņemt 5–20 eiro, DB informēja akumulatoru iepirkšanas vietās.

Bažām neesot pamata

SIA East-West Finances, kas Kalnciema pagastā plāno izveidot nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu, veikusi visu, kas nepieciešams, lai varētu sākt iecerēto uzņēmējdarbību – ir organizētas sabiedriskās apspriešanas, izstrādāts ietekmes uz vidi novērtējums, no Valsts vides pārraudzības biroja puses sniegts pozitīvs atzinums šim novērtējumam.

Uzņēmums rūpniecisko darbību paredz veikt vietā, kas atbilstoši Jelgavas novada teritoriālajam plānojumam atbilst ražošanas objektu apbūves teritorijai. Jelgavas novada domes lēmums bija pēdējā formalitāte, kas nepieciešama uzņēmējdarbības sākšanai, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Visu rakstu Virza kontroversālu projektu lasiet 9. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra