AS KVV Liepājas metalurgs kavē maksājumus AS Latvenergo un AS Latvijas Gāze, informēja uzņēmumos. Kavēto maksājumu apmēru uzņēmumi neatklāja.

Latvenergo pārstāvji stāstīja, ka Latvenergo sarunās ar metalurģijas uzņēmuma vadību saņēmusi solījumus daļēji parādu nokārtot šajā nedēļā, tomēr netiek izslēgta iespēja pārtraukt KVV Liepājas metalurga elektroapgādi, nepieļaujot parāda summas nekontrolētu pieaugumu.

Latvenergo ilgstoši ir nodrošinājusi elektroenerģijas piegādi KVV Liepājas metalurga darbībai. Mainoties uzņēmuma īpašniekiem, Latvenergo ir noslēgts elektroenerģijas tirdzniecības līgums ar uzņēmumu un no šī gada sākuma līdz šī gada maijam uzņēmums pildīja līguma saistības, taču patlaban klients vairs nemaksā par piegādāto elektroenerģiju, veidojot parādu.

Par saistību pildīšanu Latvenergo pēdējā mēneša laikā vairākkārt vērsusies pie KVV Liepājas metalurga vadības, cenšoties panākt konstruktīvu sadarbību. Lai novērstu parāda apjoma palielināšanos, Latvenergo ir brīdinājusi uzņēmumu par iespējamu elektroapgādes pārtraukšanu, ja rēķinu apmaksa netiks veikta. KVV Liepājas metalurga pārstāvji ir solījuši apmaksāt kavētos rēķinus un iesniegt priekšlikumu turpmākajiem samaksas nosacījumiem par piegādāto elektroenerģiju.

«Gadījumā, ja KVV Liepājas metalurgs neveiks kavēto rēķinu apmaksu un nebūs panākta vienošanās par turpmākiem samaksas nosacījumiem, tiks izskatīta iespēja pārtraukt elektroapgādi uzņēmumam jau šā gada 15.jūnijā,» uzsvēra Latvenergo.

Arī Latvijas Gāzes pārstāvis Vinsens Makaris atzina, ka KVV Liepājas metalurgs regulāri kavē maksājumus par dabasgāzes piegādi. «Patlaban gaidām maksājumu par dabasgāzi, taču ir pamatotas bažas, ka maksājums netiks saņemts,» atzina Makaris.

Ja Latvijas Gāze no KVV Liepājas metalurga nesaņems maksājumu par piegādāto dabasgāzi, Latvijas Gāze brīdinās uzņēmumu par dabasgāze piegādes pārtraukšanu.

«Ņemot vērā, ka uzņēmums strādā ar nepilnu ražošanas ciklu un par daudziem maksājumiem, piemēram, par izejvielām, ir jāveic priekšapmaksa, tad uzņēmumam veidojas problēmas ar apgrozāmajiem līdzekļiem, lai nomaksātu kārtējos rēķinus. Šo situāciju arī skaidrojam sadarbības partneriem un ar katru individuāli veicam pārrunas. Uz doto brīdi jau KVV Group kā investors ir ieguldījis aptuveni 55 miljonus eiro, bet šobrīd ir svarīgi stabilizēt uzņēmuma patstāvīgu darbību un veikt kārtējos maksājumus no pārdotā apjoma. Apgrozāmie līdzekļi ir problēma ikvienā ražojošā uzņēmumā,»  sacīja KVV Liepājas metalurga pārstāve Inese Ozoliņa.

Tajā pašā laikā Ozoliņa uzsvēra, ka KVV Liepājas metalurgs velmētavas darbība ar šī brīža jaudām spēj finansiāli nosegt uzņēmuma izmaksas. Vakardien, 9.jūnijā, par gāzi tika veikts pārskaitījums 250 000 eiro apjomā. Nākamo maksājumu 240 000 eiro apmērā ir jāveic līdz 19.jūnijam. Savukārt Latvenergo ir veikts maksājums par 163 000 eiro, līdz 12.jūnijam tiks veikta vēl tādas pašas summas apmaksa, bet patlaban lūgts pa daļām apmaksāt 580 000 eiro līdz mēneša beigām.

Kā skaidroja Makaris, KVV Liepājas metalurga sniegtā informācija nav precīza, jo uzņēmums vakar Latvijas Gāzei samaksājis 234 000 eiro, kas KVV Liepājas metalurgam bijia jāsamaksā 31.maijā. «Tātad vakar KVV Liepājas metalurgs samaksāja parādu, bet šodien uzņēmumam bija jāsamaksā 224 000 eiro par maija trešo dekādi, bet 19.jūnijā būs jāmaksā par jūnija pirmo dekādi,» sacīja Latvijas Gāzes pārstāvis.

Kā ziņots, AS KVV Liepājas metalurgs spiesta sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, sacīja KVV Liepājas metalurga valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Maija sākumā Liepājas metalurgā strādāja aptuveni 960 darbinieki, taču mēneša beigās uzņēmuma vadība paziņoja, ka pēc ražošanas sašaurināšanas rūpnīcā darbu turpinās vien nepilni 300 darbinieki.

pievienota 10.rindkopa

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra