AS Lido uzņēmuma akcionāru sapulcē pieņemts lēmumspar kompānijas reorganizāciju, pievienojot tam daļu no sašķelšanās ceļā sadalāmās SIA MC Horeca Holding, otru daļu pievienojot otram iegūstošajam uzņēmumam - SIA Zaļā zeme Lido, liecina Lursoft dati.

Kreditoru prasījumi piesakāmi mēneša laikā Lido juridiskajā adresē: Ķengaraga iela 6a, Rīga.

Kā komentē AS Lido valdes locekle un finanšu direktore Baiba Sleže, reorganizācija ir saistīta ar biznesa virzienu nodalīšanu, atdalot nekustamos īpašumus no ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas.

2014. gads Lido bijis sekmīgs, sasniedzot 33,158 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12% vairāk nekā 2013. gadā, ēdināšanas biznesā apgrozījuma pieaugums sasniedza 9%. Pārskata gadā ievērojami pieauga arī vairumtirdzniecības ieņēmi, kas galvenokārt saistīts ar meitas un saistīto uzņēmumu pārdošanas apjomu pieaugumu. Neskatoties uz apgrozījuma pieaugumu, uzņēmums pērn iekļuva 888,957 tūkstošu eiro lielos zaudējumos. Jāatzīmē, ka iepriekšējos trīs gadus uzņēmums strādāja peļņu.

Lido vadība norāda, ka uzņēmuma prioritātes 2015. gadā būs tirgus daļas noturēšana un palielināšana augošas konkurences apstākļos. Tāpat uzņēmums šogad turpinās attīstību, plānojot jaunu ēdināšanas konceptu izstrādāšanu un jaunu restorānu atvēršanu gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs.

Lido šobrīd pārvalda deviņus ātrās apkalpošanas restorānus Rīgā, divus Tallinā, vienu mazumtirdzniecības veikalu, kā arī tam pieder ražošanas bāze gaļas pārstrādei un pārtikas produktu ražošanai. Uzņēmums tirdzniecības centrā Galleria Riga, attīstot jauno koncepciju, atvēris veikalu-kafejnīcu, kas piedāvā latviešu virtuves ēdienus līdzņemšanai.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra