Otrdien, 20.oktobrī, plkst.14 uzņēmumā SIA Ventspils nafta termināls (VNT) no darbībā neesoša cauruļvada notikusi jēlnaftas noplūde, kā rezultātā kā rezultātā naftas produkti nokļuvuši ostas ūdeņos – pirmie aprēķini liecina, ka kopumā noplūduši ne vairāk kā 0,5 kubikmetri, informē uzņēmumā.

Šobrīd jēlnaftas noplūde no cauruļvada ir apturēta un piesārņotā ūdens teritorija ir norobežota ar bonu barjerām un strādā attīrīšanas kuģi. Atbildīgo dienestu darbību rezultātā piesārņojums tiek samazināts.

«Mēs esam pateicīgi par atbalstu, ko saņemam no visiem mūsu darbiniekiem, brīvostas, citiem ostas uzņēmumiem un pašvaldības dienestiem. Viņu profesionālisms ļauj mums efektīvi rīkoties saistībā ar negadījumu un mīkstināt tā sekas,» norādīja VNT vadītājs Lars Panclafs.

Uzņēmums ir informējis atbildīgās valsts institūcijas un sadarbībā ar tām un Ventspils brīvostu īsteno avārijas seku novēršanu un noplūdušo produktu savākšanu. Naftas produktu savākšanā piedalās divi ūdens attīrīšanas kuģi, kā arī uzstādītas bonu barjeras.

papildināta visa ziņa

 

 

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra