Pārkausē veco rūpnīcu

Ražošana
2015. gada 22. oktobris 09:54

Metalurģijas uzņēmums Hidrolats ČL iegulda pusmiljonu eiro jaunās iekārtās, nepārtraucot ražošanu, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šī gada aprīlī uzņēmumā nomainīta valde, samazinot administrāciju, būtiski palielināts pamatkapitāls un pieņemts lēmums par fiziski un morāli novecojušu iekārtu nomaiņu, kā arī strādnieku darba apstākļu uzlabošanu. Lēmuma pieņemšanu rosināja nepieciešamība panākt augstāku ražošanas rentabilitāti, taupīt energoresursus un samazināt mazkvalificētu darbavietu skaitu, stāsta mātes uzņēmuma LSEZ SIA Hidrolats pārstāvis Aleksandrs Šemjakins. Kopējais investīciju apjoms tiek lēsts ap 470 tūkstošiem eiro, rekonstrukcijas ilgums – līdz trim mēnešiem. «Vēlākais – nākamā gada janvārī jāsāk darboties jaunai ražošanas līnijai,» lēš A. Šemjakins. Rekonstrukciju finansē mātes uzņēmums, daļēji piesaistot arī kredītresursus.

Atdzims no jauna

Lai arī pieņemts uzskatīt, ka Baltijā vienīgā metalurģijas rūpnīca ir KVV Liepājas metalurgs, kopš 2004. gada metalurģiska ražošana, lai arī daudzkārt mazākā apjomā, notiek arī hidrocilindu ražošanas uzņēmuma Hidrolats meitas uzņēmumā Hidrolats ČL. Uzņēmuma pamatprodukcija ir ceļu būvē izmantojamie lējumi – kanalizācijas aku vāki, gāzes un ūdens kapes, noteku gūlijas, mākslinieciskie čuguna lējumi. Pēc rekonstrukcijas iecerēts ražot arī mašīnbūvē pieprasītas detaļas, piemēram, motoru korpusus. «Tā mums būs iespēja ieiet jaunos tirgos un paaugstināt konkurenci esošajos,» uzskata A. Šemjakins. Līdz šim lielākā daļa saražotā tika realizēta pašu tirgū, ap 30% – eksportēti, galvenokārt uz Igauniju, Lietuvu un Slovākiju, nedaudz arī uz Skandināvijas valstīm. Perspektīvā iecerēts palielināt eksportu Skandināvijā un mēģināt ieiet Vācijas tirgū. Rekonstrukcija tiek veikta pakāpeniski, nepārtraucot ražošanu.

Visu rakstu Pārkausē veco rūpnīcu lasiet 22. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra