Balticovo iegriež salmonellas

Pārtika
2011. gada 17. jūnijs 07:54

Salmonellu dēļ a/s Balticovo nācies izkaut 295 tūkstošus putnu, zaudējumus valdība kompensēs.

Baltijā lielākā olu ražotāja a/s Balticovo putnu novietnēs jau janvārī putekļu paraugos tika konstatēta salmonellas infekcija, kā rezultātā pieņemts lēmums iznīcināt 295 tūkstošus dējējvistu, kas ir aptuveni 15 % no kopējā ganāmpulka. Izkautie putni utilizēti un pārstrādāti dzīvnieku barībā. Ražošanas procesus uzņēmumā notikušais būtiski nav ietekmējis, informē kompānija.

Tiesa, pārtikas nozarē strādājošie ir neizpratnē, kāpēc līdz šim sabiedrībai nav bijusi pieejama informācija par notikušo. Kopējais putnu skaits Balticovo ir aptuveni 2 miljoni, no saražotās olu produkcijas vairāk nekā 60 % tiek eksportēti. Lai izvairītos no šīs slimības, turpmāk paredzēta vistu ganāmpulku vakcinācija pret salmonelozi. Db.lv jau vēstīja, ka šogad kopumā paredzēts vakcinēt 1,4 miljonus putnu – Balticovo vakcinēs 1,3 miljonus putnu, z/s Rasas – 14 tūkstošus, SIA Vistako – 24 tūkstošus, bet a/s Madona – 52 tūkstošus. Vakcinācijai šogad būšot nepieciešamas 4,3 miljoni vakcīnu devu un to iegādei no valsts nepieciešami 316 tūkstoši Ls, ieskaitot PVN. Atbildīgā ministrija noteikumu projektu par salmonelozes profilakses un apkarošanas pasākumiem, vakcinējot vistas pret salmonelozi, izsstrādāja maija otrajā pusē.

Noteikumi gan neattieksies uz tiem vistu ganāmpulkiem, kuri paredzēti olu iegūšanai nelielā apjomā. ZM skaidroja, ka salmonelozes un citu slimību apkarošanu nelielos ganāmpulkos regulē citi valdības noteikumi.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra