Topošās SIA Latvijas Piens rūpnīcas īpašnieki Konkurences padomes rīcības dēļ vērsīsies Eiropas institūcijās.

10,5 miljonus vērtās jaunās ražotnes īpašnieki – zemnieku kooperatīvu Trikāta KS, Dzēse un Piena partneri KS vadītāji uzskata, ka Konkurences padomes (KP) veiktā izmeklēšana uzņēmumos un lietas ierosināšana var apdraudēt jaunās ražotnes būvniecību. Proti, ja KP noteiks uzrēķinu par iespējamiem pārkāpumiem, tas var atsaukties gan uz projekta realizācijas gaitu, gan izmaksām. KP pārstāve Inita Kabanova atklāj, ka lieta ierosināta, pamatojoties uz Konkurences likuma 11. pantu par iespējamiem pārkāpumiem. Taču lietas ierosināšana vēl neļaujot secināt, ka pārkāpumi bijuši.

Aicinot KP iedziļināties situācijā no zemnieku un kooperatīvu viedokļa, SIA Latvijas piens valdes loceklis Raimonds Freimanis norāda, ka visas darbības no uzņēmuma puses esot skaidras un caurspīdīgas. Jaunās rūpnīcas projekta sagatavošanas gaitā gan Zemkopības ministrijai, gan bankām vairākkārt bijis jāpierāda, ka kooperatīvi strādā vienoti, ka ir vienota bāze, lai projektu realizētu, turklāt pienu no šī projekta nevar atdalīt. «Neviens mūs nefinansētu, ja vispirms uzceltu rūpnīcu un nākamā dienā sāktu domāt, kur ņemt izejvielu. Rūpnīca bez piena nevienam nav vajadzīga. Ceru, ka KP situāciju izvērtēs objektīvi un ka mēs nebūsim pirmā valsts ES, kur kooperatīvi nedrīkst apvienoties,» pauda R. Freimanis.

KP norāda, ka ierosinātās pārbaudes neskar jauno piena rūpnīcu un zemniekus. KP lietu ierosinājusi par iespējamiem pārkāpumiem Trikāta KS un Dzēse darbībās. PKS Dzēse vadītājs Māris Petrēvics gan ir pārliecināts, ka valsts iestāde tādā veidā liek sprunguļus zemnieku projektam un mēģina nolīdzināt kooperāciju.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra