Viens no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā a/s Rīgas Dzirnavnieks otrdien saņēma pirmo šī gada rudzu ražu no zemnieku saimniecības Lauciņi Ikšķilē.

Tādejādi uzņēmums šogad atklājis jaunās labības ražas pieņemšanas sezonu. Plānots, ka šogad Rīgas Dzirnavnieks no graudaugu audzētājiem pieņems kviešu, rudzu un auzu ražas līdz pat 100 000 tonnām. Ja laika apstākļi pieturēsies sausi un zemnieki varēs laikus uzsākt kulšanas darbus, tad, šķiet, ka graudu kvalitāte šogad būs labāka nekā pērn, vērtē Rīgas Dzirnavnieka ģenerāldirektors Sandis Jansons.

Pirmajai rudzu kravai visi rādītāji kvalificējušies pārtikas graudu kritērijiem, un arī novērojumi laukos liecinot par samērā labas kvalitātes iespējamo ražu. Šobrīd noteiktās iepirkumu cenas graudaugiem ir ievērojami augstākas nekā pērn sezonas sākumā – atkarībā no graudaugu veida pieaugums ir no 10 - 25%. Cena ir atkarīga no graudu kvalitātes un par augstākas grupas rudziem iepirkuma cena ir līdz pat 120 Ls/t, kviešiem - 145 Ls/t, bet auzām – 100 Ls/t bez PVN, atklāj uzņēmums.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra