Pieprasījuma apmierināšanai pēc strausu gaļas un olām Latvijā vajag daudz lielākus šo putnu ganāmpulkus, norāda strausu fermas Indrāni īpašnieks Sergejs Saveļjevs.

«Pieprasījums ir, bet nav tik daudz putnu,» pavēstīja Saveļjevs un piebilda, ka pieprasījuma nodrošināšanai Latvijā būtu nepieciešami aptuveni 500 strausi – pašlaik, pēc Indrānu īpašnieka teiktā, Latvijā ir 200–300 strausu.

«Patlaban, pat apvienojoties trijiem audzētājiem, nebūs tik daudz, cik nepieciešams,» norādīja Indrānu saimnieks un minēja, ka tieši nepietiekamā strausu daudzuma dēļ Latvijas strausu audzētāji arī nenodarbojas ar produkcijas eksportu.

Vienlaikus gan Saveļjevs atzina, ka tikai Indrāni no visiem Latvijas strausu audzētājiem ir aktīvi iegājuši Latvijas veikalos ar savu produkciju – desām, kūpinājumiem, saldēto gaļu un strausu olām. Strausu audzētājs pastāstīja, ka vislielākais pieprasījums ir pēc kūpinājumiem, kā arī strausu gaļas šašlika, ko var iegādāties uz vietas saimniecībā.

Saveļjevs minēja, ka labs noiets ir arī strausu ādām. Pēc viņa teiktā, Latvijas iedzīvotāji tās labprāt iegādājas mašīnu uzlabošanai – sēdekļu un paneļu pārvilkšanai, kā arī mēbeļu ražošanai.

Kopumā Latvijā ir vairāk nekā 100 saimniecību, kurās mīt strausi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra