Dienas Bizness

 • 24 piektdiena,
  marts

  Kazimirs, Izidors

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0805

Ražošana

Foto: LETA

Zivrūpnieki cenšas nenoslīkt

Pēc tam, kad ar skaļu blīkšķi Latvijas zivju produkcijai aizcirstas Krievijas durvis, zivju pārstrādes nozare saņēma pamatīgu triecienu, uzņēmumi samazināja jaudas, pilnībā darbību nepārtraucot

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2015. gada 3. ceturksnī salīdzinājumā ar 2014. gada attiecīgo periodu nodarbināto skaits zivju apstrādē samazinājās par 33%; nodarbināti bija 3638 cilvēki.

Pagājušā gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu 2014.gadā, sagatavoto un konservēto zivju un jūras produktu eksporta apjoms samazinājās gan tonnās, gan naudas izteiksmē, attiecīgi par 26,8% un par 7,7%. Sagatavoto un konservēto zivju un jūras produktu eksporta apjomi bija zemākie pēdējos divpadsmit gados. Zemākie rezultāti bija tieši 2015. gada 3. ceturksnī. Tā sagatavoto un konservēto zivju eksporta apjoms salīdzinājumā ar 3. ceturksni vēl pirms gada samazinājās gandrīz trīs reizes tonnās un par 36% naudas izteiksmē. Lielākais kritums bija sagatavoto un konservēto zivju eksporta apjomā uz NVS valstīm – par 41% (tonnās). Eksporta apjoma kritums bija gandrīz visās NVS valstīm, izņemot Kirgizstānu, Moldovu un Turkmenistānu. Starp NVS valstīs lielākais eksporta apjoma kritums bija uz Krieviju (tonnās par 46%) un Ukrainu (par 46,1%).

«Ģeopolitiskā saspīlējuma dēļ rietumu – Krievijas attiecībās un ar attiecīgi slēgto Krievijas un Kazahstānas tirgu Latvijas zivju pārstrādes nozare šobrīd ir pazaudējusi būtiskākos tradicionālos tirgus, tomēr neviens uzņēmums pilnībā savu darbību pārtraucis nav. Ir ievērojami sarukuši ražošanas apjomi un atlaisti darbinieki - vairāk par pusi no iepriekš nozarē strādājošajiem, tomēr iepriekšējo gadu iestrādes eksporta tirgu paplašināšanā ir ļāvušas uzņēmumiem strādāt vismaz izdzīvošanas režīmā un turpināt meklēt jaunus tirgus un produktus,» komentē Latvijas Zivrūpnieku asociācijas prezidents Didzis Šmits.

Visu rakstu Zivrūpnieki cenšas nenoslīkt lasiet 28. janvāra laikrakstā Dienas bizness.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Biznesa idejas pamatā kečups, kas var novest līdz nāvei

Biznesa idejas pamatā kečups, kas var novest līdz nāvei  2

Ikoniskais amerikāņu kečups Heinz izauga no ideālisma un laba mārketinga Heinca kečupa pirmsākumi meklējami tālajā 1876. gadā, kad vācu imigrantu dēls Henrijs Džons Heincs kopā ar vēl diviem radiniekiem nodibināja kompāniju, kas kā...

Reklāma