AS Pasažieru vilciens (PV) šā gada pirmajā ceturksnī strādājusi ar 148,7 tūkstošu eiro lielu peļņu, kas bijis iespējams, pateicoties būtiskam uzņēmuma izmaksu samazinājumam, informē uzņēmuma pārstāvji.

Attiecīgo periodu pirms gada uzņēmums noslēdza ar 2,3 miljonu eiro lieliem zaudējumiem.

Uzņēmuma komercdarbības rādītāju pozitīvā dinamika panākta, ievērojami uzlabojot kapitālsabiedrības resursu izmantošanas efektivitāti, kā arī īstenojot valdes izstrādātā un akcionāru akceptētā rīcības plāna pasākumus. Tāpat 2015.gada pirmajā ceturksnī tika turpināts darbs, lai sagatavotu jaunu PV ilgtermiņa stratēģiju, kas ļaus izstrādāt jaunu uzņēmuma biznesa modeli, norāda PV valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

«2015.gada pirmā ceturkšņa PV neto apgrozījums bija 14,946 miljoni eiro, kas ir par 752 tūkstošiem eiro vairāk nekā 2014.gada pirmajā ceturksnī. Pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn ir samazinājušās par 1,625 miljoniem eiro, un to kopsumma pirmajā ceturksnī sasniedza 14,2 miljonus eiro,» norāda PV valdes loceklis Māris Bremze.

Kopējais pasažieru veikto braucienu skaits šā gada pirmajā ceturksnī bija par 3,4% mazāks nekā pērn attiecīgajā laika periodā. Atsevišķās līnijās, piemēram, Rīga-Skulte, Rīga-Rēzekne un Rīga-Daugavpils, braucienu skaits ir palielinājies.

Kopējie aprēķinātie uzņēmuma ieņēmumi par braucieniem izmantotajām biļetēm un klientiem ar braukšanas maksas atvieglojumiem bija 4,667 miljoni eiro, kas ir par 2,5% mazāk nekā 2014.gada pirmajā ceturksnī. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra