Pindstrup Latvia dubulto peļņu

Ražošana
2015. gada 7. janvāris 18:02

Kūdras ieguves, pārstrādes un eksporta uzņēmuma SIA Pindstrup Latvia peļņa pērn, salīdzinot ar 2013. gadu, pieauga vairāk nekā divas reizes, sasniedzot 3,814 miljonus eiro pēc nodokļu nomaksas, liecina Lursoft dati.

Kāpums vērojams arī kūdras ieguvēja neto apgrozījumā, kas aizvadītajā gadā sasniedza 44,787 miljonus eiro. Pozitīvas izmaiņas skārušas arī uzņēmuma rentabilitāti, kas pērn sasniedza 11,22. Jānorāda, ka Pindstrup Latvia pērn nodrošināja 479 darbavietas.

Pindstrup Latvia vadība ziņo, ka, ņemot vērā labo kūdras ražu pērn, kūdras ieguves pašizmaksa būtiski samazinājās, kas turpretī negatīvi ietekmēja kūdras atlikumu vērtību, taču pozitīvi ietekmēs šī gada finanšu rādītājus.

Pie turpmākajiem attīstības plāniem Pindstrup Latvia norāda gabalkūdras ražošanas attīstīšanu, ražošanas sortimenta pilnveidošanu un pārdošanas apjoma uz ārzemēm palielināšanu.

Dāņu AS Pindstrup Modebrug piederošais Pindstrup Latvia ir 1994. gada novembrī dibināts uzņēmums, kas iesniedzis nu jau savu 17 gada pārskatu, liecina Lursoft pieejamā informācija.

Uzņēmums iekļauts Lursoft un laikraksta Dienas Bizness veidotajā lielāko uzņēmumu TOP 500, pēc 2013. gada apgrozījuma ieņemot 168. vietu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra