Pirmdien, 12.janvārī, Liepājā Liepājas metalurga maksātnespējas administrators Haralds Velmers nodos uzņēmuma «atslēgas» jaundibinātā uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs valdes loceklim Igoram Kovaļenko.

Liepājas metalurga īpašuma tiesības tika pārreģistrētas Zemesgrāmatā jaunajam īpašniekam 2014.gada 29.decembrī, līdz ar ko oficiāli noslēdzās arī aktīvu nodošanas process.

Preses konference notiks plkst.12 Liepājas metalurgā, Liepājā, Brīvības ielā 94. Pasākumā piedalīsies arī Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Administrators no KVV Liepājas metalurga ir saņēmis arī pirmo maksājumu 20,5 miljonu eiro apmērā, kas no darījumu konta pārskaitīta administratora kontā. Drošības naudu miljona eiro apmērā administrators saņēmis jau iepriekš. Līdz ar to Liepājas metalurgam kopumā ir pārskaitīti 21,5 miljoni eiro, kurus administrators drīzumā pārskaitīs kreditoriem.

Tiesības slēgt darījumu par maksātnespējīgā Liepājas metalurga pamatražotnes iegādi ieguva Ukrainas uzņēmums KVV Group, kas par rūpnīcas ražotni piedāvājis maksāt 107 miljonus eiro. Pagājušā gada 2.oktobrī tika parakstīts līgums par Liepājas metalurga pārdošanu.

Liepājas metalurga kreditori parakstījuši nepieciešamos dokumentus, kas ļauj AS KVV Liepājas metalurgs pārņemt maksātnespējīgās kompānijas aktīvus, līdz ar to KVV Liepājas metalurgs kļuvis par pilntiesīgu rūpnīcas īpašnieku.

Iepriekš bija iecerēts, ka ražošanu rūpnīcā varētu atsākt līdz 2014.gada beigām, tagad to iecerēts atsākt janvārī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra