Ogres novada domē ar iesniegumu atļaut bijušā Ogres trikotāžas kombināta teritorijā izveidot tipogrāfijas krāsu šķīdinātāju pārstrādes ražotni vērsies uzņēmums PrintPack Service. Komunālo un transporta jautājumu komitejas sēdē deputāti ideju akceptēja, taču pieprasīja sīku informāciju par iespējamajiem riskiem un pasākumiem to novēršanai — pārstrādei paredzētie šķidrumi ir viegli uzliesmojoši naftas produkti, vēsta reģionālais medijs Daugavas balss.  

Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, plānots reciklēt tipogrāfijās izmantotos krāsu šķīdinātājus. Īpašā slēgtā iekārtā tos attīra un šķīdinātājus no jauna iespējams izmantot tipogrāfijās.

Līdz šim uzņēmums darbojies Rīgā, taču vēlas paplašināties. Pašreizējās telpās to izdarīt nav iespējams, tāpēc nolūkota iespēja izmantot kādu no bijušā trikotāžas kombināta telpām. Ražotnē būtu darbs pieciem cilvēkiem.

Ogres novada domes deputātus un pašvaldības aģentūras Ogres namsaimnieks speciālistus visvairāk uztrauca iespējamie vides piesārņojošie faktori. Uzņēmuma pārstāvji apgalvoja, ka iekārtas ir salīdzinoši nelielas un hermētiski noslēgtas. Plānots izmatot īpašus absorbējošus materiālus, lai savāktu nejauši uz grīdas izlijušu šķīdinātāju. Savukārt, pārstrādājamos šķidrumus uz ražotni vestu uzņēmums, kas specializējies blīstamo kravu pārvadāšanā.

Galīgo lēmumu plānots pieņemt Ogres novada domes sēdē 19. martā. Līdz tai lūdza sagatavot informāciju par iespējamajiem apdraudējumiem un to novēršanas paņēmieniem. 

SIA PrintPack Service ir starptautisks uzņēmums, kas uzsāka savu darbību Latvijā 2002. gadā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra