13. novembrī tipogrāfijā Poligrāfijas grupa Mūkusala norisināsies jauno ražošanas iekārtu atklāšanas pasākums.

Viena no Latvijas lielākajām tipogrāfijām SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala realizējusi APV (augstas pievienotās vērtības) projektu un uzstādījusi vairākas jaunas ražošanas iekārtas. Projekts realizēts ar Eiropas fondu atbalstu un tā kopējās investīcijas ir 5 milj. eiro.

Uzņēmuma mērķis ir dubultot ražošanas jaudu žurnālu drukas segmentā, lai palielinātu eksporta apjomu.

SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša komentē: «Ir divas iespējas – mēs varam sēdēt un čīkstēt par to, cik viss ir slikti, vai mest slinkumu pie malas un darīt, lai būtu labāk! Domāju, ka Latvija šobrīd atrodas pietiekami izdevīgos apstākļos, lai, gudri izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondu piedāvātās līdzfinansēšanas iespējas, ieguldītu ne tikai uzņēmumu attīstībā, bet savas valsts nākotnē. Esmu patiesi gandarīts par nupat ekspluatācijā nodoto ražošanas paplašināšanas un modernizācijas projektu. Tā ietvaros esam radījuši vairākas jaunas darba vietas un tuvāko trīs gadu laikā plānojam vēl palielināt darbinieku skaitu.»

Projekta ietvaros tika veiktas šādas investīcijas:
•    iegādāta augstas kvalitātes ruļļu iespiedlīnija KOMORI 38s (ražotājvalsts –  Japāna),
•    pēcapstrādes līnija skavotas produkcijas izgatavošanai Müller Martini PRIMERA (ražotājvalsts – Šveice),
•    gatavās produkcijas personalizācijas-adresācijas sistēma DOMINO BITJET+ v4.5 (ražotājvalsts –  Apvienotā Karaliste),
•    esošās ruļļu iespiedlīnijas KOMORI 38s automātiskā krāsu kontroles sistēmas QuadTech modernizācija (ražotājvalsts – Amerikas Savienotās Valstis),
•    iegādāti 2 jauni kravas pacēlāji Nissan (ražotājvalsts –  Japāna).

Jaunās iekārtas tika iegādātas saskaņā ar projektu Jaunas drukas iekārtas iegāde, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālais attīstības fonds un kas tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītājs Gatis Vēbers norāda: «Viens no šī gada lielākajiem izaicinājumiem ir uzstādītā personalizācijas-adresācijas sistēma DOMINO Bitjet+ v4.5, kas ļauj mums droši sevi saukt par pirmo un vienīgo tipogrāfiju Latvijā, kas nodrošina automatizētu gatavās produkcijas personalizāciju (adresācijas uzdruku). Konkrētais pakalpojums ir īpaši svarīgs Rietumeiropas valstu pasūtījumu izpildei, lai nodrošinātu precīzu gatavās produkcijas sagatavošanu izplatīšanai pa pastu. Līdz šim pakalpojuma nodrošināšanai piesaistījām ārvalstu partnerus, kas būtiski ietekmēja izpildes termiņus un attiecīgi samazināja konkurētspēju eksporta tirgos. Tuvāko trīs gadu laikā eksporta lomu apgrozījumā plānojam audzēt no 27% (2014. gada dati) līdz pat 50 – 60%.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra