Kamēr Latvijas ekonomikas ieguvumi no prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ir tikai aplēses, DB pēta, kādi uzņēmumi tikuši pie vērtīgiem pasūtījumiem

Lai gan eksperti jau aplēsuši, ka kopējie Latvijas tautsaimniecības ieguvumi no tikko sākušās Latvijas prezidentūras ES Padomē sasniegs 64,5 milj. eiro – tā nodrošinās nodokļu ieņēmumu pieaugumu, veicinās nodarbinātību, palielinās iedzīvotāju ienākumus, pozitīvi iespaidos tūrisma attīstību, kā arī uzlabos valsts pārvaldes darbinieku profesionalitāti –, reālos ieguvumus varēs novērtēt vien nākotnē. Taču jau tagad var redzēt pirmos tiešos ieguvējus – tās ir kompānijas, kas tikušas pie iespējas līdzdarboties prezidentūras organizēšanā.

Par prezidentūras oficiālo dāvanu izvēlēts māla svilpaunieks – konkursā par to izgatavošanu uzvarēja SIA Upe tuviem un tāliem, piedāvātā līgumcena bija 150 tūkst. eiro (bez PVN), pašus svilpauniekus gatavoja ap 40 amatnieku un mākslinieku. Lina šalles, kas radītas pēc mākslinieces Kristīnes Ramanes koncepcijas, tiks pasniegtas sievietēm, bet vīrieši tradicionāli tiek apdāvināti ar kaklasaitēm. To raksta autors ir tekstilmākslinieks Arvīds Priedīte, bet tiesības tās izgatavot un piegādāt ieguva SIA Parnass Presentreklam, apņemoties to veikt par 112,5 tūkst. eiro (bez PVN). Kompānija ieguva tiesības arī par 16,2 tūkst. eiro (bez PVN) piegādāt un izgatavot citas reprezentācijas lietas – lietussargus, kakla lentas, bagāžas piekarus. Savukārt kancelejas preces dalībnieku vajadzībām par vairāk nekā 28 tūkst. eiro (bez PVN) nodrošina SIA MicroDot. Šis uzņēmums uzvarējis arī 48,7 tūkst. eiro (bez PVN) konkursā par tipogrāfijas pakalpojumiem Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātam.

Strīdus ābols izrādījās angļu valodas mācīšana prezidentūras nodrošināšanā iesaistītajiem valsts pārvaldes darbiniekiem.

Visu rakstu Prezidentūras pienesums Latvijas ekonomikai lasiet 7. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra