Šā gada jūnijā salīdzinājumā ar maiju rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Tai skaitā apstrādes rūpniecībā samazinājums par 2,2%, savukārt pieaugums ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 0,7% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 2,3%.

Salīdzinot ar 2014. gada jūniju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 4,2%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 15,6%, apstrādes rūpniecībā – par 4,4%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 0,3%.

Šā gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2015. gada 1. ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 4,2%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 2,6%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,5% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē - par 9,9%.

2015. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 5,7%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā - par 6,2%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 12% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē - par 2%.

2015. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieauga par 3,7%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā - par 5,3% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 11,3%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē bija kritums par 4,3%. Gada sešos mēnešos lielākais pieaugums apstrādes rūpniecībā bija metālu ražošanas nozarē. Kāpums bija arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 57,4%, mēbeļu ražošanas nozarē – par 14% un koksnes un koka izstrādājumu ražošanas nozarē – par 6,6%. Savukārt produkcijas apjoma kritums bija apģērbu ražošanas nozarē – par 17,6%, tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 15,1%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē – par 8,1% un pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 6%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra