Ražošanas apjomi sarukuši

Ražošana
2015. gada 9. jūlijs 13:03

Šī gada maijā, salīdzinot ar aprīli, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 4,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Kritums bija gan vietējā tirgū par 3,7%, gan eksportā – par 5,5% (no tā eirozonā par 8,4% un ārpus eirozonas – par 3,8%).
Lielākais apgrozījuma samazinājums bija citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana), iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 24,2%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 21,4%. Kritums bija arī pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: kokapstrādē – par 6,3%, gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mašīnas un iekārtas – par 2,7% un pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 0,1%.
Savukārt apgrozījuma pieaugums pret iepriekšējo mēnesi bija tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 1,9%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanas nozarē – par 0,6%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – 0,5%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 0,3%, kā arī metālu ražošanas nozarē.

Salīdzinot ar 2014. gada maiju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums apstrādes rūpniecībā samazinājās par 2%. To ietekmēja kritums vietējā tirgū par 7,8%, bet eksportā bija pieaugums – par 5,3% (no tāeirozonā kāpums – par 20,9%, ārpus eirozonas – kritums par 3,3%).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra