Lai arī ekonomiskās recesijas draudi Rietumeiropā ekspertu prognozēs jau ir kļuvuši par šā gada bāzes scenāriju ar no tā izrietošo patērētāju piesardzību lielu pirkumu izdarīšanā, Latvijas rūpniecībai izdodas noturēt salīdzinoši strauju produkcijas izlaides pieauguma tempu.

Novembrī salīdzinājumā ar 2010. gada attiecīgo mēnesi rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 8,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tajā skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 18,2%, apstrādes rūpniecībā – par 12,1%, bet samazinājums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 3%. Apstrādes rūpniecības pieaugumu galvenokārt ietekmēja divas no lielākajām apakšnozarēm: kokapstrāde un metālapstrāde.

Lielākais rūpniecības produkcijas izlaides pieaugums apstrādes rūpniecībā bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā– par 78,9%, elektrisko iekārtu ražošanā – par 51,1% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā – par 36,5%. Savukārt lielākais samazinājums bija metālu ražošanā – par 20,1%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 9,4%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 8,6%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra