Ražotāju cenas turpina pieaugt

Ražošana
2012. gada 20. janvāris 14:24

Kopējais ražotāju cenu pieauguma temps pašreizējai ekonomiskajai situācijai aizvien saglabājas salīdzinoši augsts. Decembrī salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu iepriekšējā gadā kopējais ražotāju cenu līmenis valstī palielinājies par 6,5%, savukārt pērn kopumā – par 7,7%.

Pērn vislielākie cenu pieaugumi bija vērojami ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (par 25,7%), metālu ražošanā (par 20,0%), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā (par 15,6%), atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē (par 12,7%).

Pagājušajā gadā vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 8,7%, bet eksportētajai produkcijai – par 6,2%.

Nedaudz citādāka aina vērojama decembrī, tad produkcijas cenu pieaugums vietējā tirgū salīdzinājumā ar eksporta tirgiem ir daudz izteiktāks. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas gada izteiksmē pieauga par 8,5%, bet eksportētajai produkcijai – par 3,8%.

Lielākā paaugstinošā ietekme decembrī bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 12,1%), pārtikas produktu ražošanā (par 6,7%), metālu ražošanā (par 8,4%) un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (par 16,7%).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra