2015. gada aprīlī salīdzinājumā ar martu ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētai produkcijai cenu līmenis nemainījās. Eksportētai produkcijai cenas samazinājās par 0,2%, t. sk. eksportam uz eirozonas valstīm saruka par 0,4%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,2%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu samazinājums pārtikas produktu ražošanā, kā arī koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā.

2015. gada aprīlī, salīdzinot ar 2014. gada aprīli, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,6%.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenas pazeminājās par 1,1%, eksportētajai produkcijai – par 0,1%, t. sk. gan eksportam uz eirozonas valstīm, gan uz ārpus eirozonas valstīm saruka par 0,1%.

Ietekmīgākais cenu samazinājums bija pārtikas produktu ražošanā (par 0,7 procentpunktiem) un elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 0,3 procentpunktiem).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra