Šā gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētai produkcijai cenu līmenis pazeminājās par 0,5%, eksportētajai produkcijai – par 0,7%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis samazinājās par 0,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 0,9%. Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu samazinājums farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā, siltumapgādē, gāzes apgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī papīra un papīra izstrādājumu ražošanā.

Šā gada augustā, salīdzinot ar 2014. gada augustu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 1,5%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas saruka par 2,3%, eksportētajai produkcijai - par 0,7%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājās par 0,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 0,9%. Ietekmīgākais cenu samazinājums bija pārtikas produktu ražošanā (par 0,8 procentpunktiem), elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 0,5 procentpunktiem) un koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,3 procentpunktiem).

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 640 uzņēmumi, kas indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 3 tūkstoš cenu – no tām 1,6 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,4 tūkstoši par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra