Finanšu ministrijai (FM) nav bažu par metalurģijas uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs nodrošinājumu, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Viņš informēja, ka valdība aiz slēgtām durvīm uzklausīja FM sagatavoto ziņojumu par situāciju KVV Liepājas metalurgā. Valdība uzdevusi Valsts kasei turpināt sekot uzņēmuma iegādes līguma nosacījumu izpildei.

FM uzrauga KVV Liepājas metalurga nodrošinājumu, un tas ir ļoti labā situācijā. Mums ir gan bankas garantijas, gan ieķīlātas kapitāldaļas, tāpēc par bažām šodien nebija runas, teica Reirs.

LETA jau ziņoja, ka KVV Liepājas metalurgs ir gatavs līdz gada beigām ražošanas apjomus palielināt par 30-40%, 19.augustā pēc Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ukrainas investora KVV Group līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins.

Kopējie velmēšanas ceha darba apjomi, ja pieskaita velmētavas otrā stāva jaudu, ar laiku varēs sasniegt 60 000 līdz 65 000 tonnu armatūras mēnesī, taču, lai sasniegtu šādu apjomu, uzņēmumam jāveic vairāki būtiski uzdevumi - jāatgūst zaudētie noieta tirgi, jāstiprina mārketings, kā arī radikāli jāsamazina ražošanas izmaksas. Tas kopumā ļautu iegūt nepieciešamo konkurētspēju.
Rūpnīca divus gadus nostāvējusi faktiskā dīkstāvē, un pa šo laiku uzņēmuma klienti ārzemēs ir pārorientējušies no Liepājas armatūras izmantošanas uz citu ražotāju preces pirkšanu. Uzņēmumam līdz šim izdevies sekmīgi ieiet vairākos Eiropas tirgos, kā arī Ziemeļāfrikas tirgū.

Uzņēmumā strādājošo skaits sasniedzis 540.

LETA jau ziņoja, ka Valsts kase 2013.gada jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja Liepājas metalurga vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai UniCredit - 67 465 056 eiro. Pirms tam 2013.gada aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Pēc maksātnespējīgās AS Liepājas metalurgs pārdošanas parādus nodrošinātajiem kreditoriem 85,5 miljonu eiro apmērā 2014.gadā ir pārņēmis Ukrainas investoru KVV Group dibinātais uzņēmums AS KVV Liepājas metalurgs. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra