Jaunākais izdevums

Rīgā darbību uzsākusi ražotne IZOpearl. Tā ražo jaunu siltumizolācijas materiālu, kas paredzēts gaisa spraugu aizpildīšanai vecās apbūves ēkās.

Ražotni atvēris uzņēmums SIA Thermeko un tās līnijas projektēšana, izgatavošana un uzstādīšana prasījusi astoņus mēnešus.

Uzņēmumam šis ir jau otrais īstenotais projekts. Pirmais – termovates siltinātāja IZOprok ražošana. Tieši šī produkta pielietošanas gaitā tika konstatēts, ka pastāv plašs ēku segments, kurās nepieciešams siltināt šauras spraugas starp sienām, kur IZOprok nav tik efektīvs. Tādēļ arī radusies ideja par siltinātāja ražošanu, kurš ļautu nosiltināt visgrūtāk pieejamās vietas vecajās ēkās.

«IZOpearl izejvielas ir grafīta-polistirola granulas. Speciālā ierīcē ar tvaika palīdzību smalkas granulas «uzpūšas», palielinoties 20-50 reižu. Tālāk uzputotās granulas nonāk milzīgās tvertnēs – lai atdzistu un nostāvētos. Granulām tiek pievienota termovate IZOprok, kas uzlabo IZOpearl siltumizolācijas īpašības salīdzinājumā ar analoģiskiem materiāliem,» stāsta ražotnes tehniskais direktors Jurijs Timofejevs.

Līdz šim Latvijā bijuši pieejami tikai līdzīga siltinātāja importa analogi, piemēram, vācu HK35.

«Klienti mums bieži jautā, vai vispār ir jēga aizpildīt šo gaisa spraugu. Neapšaubāmi ir: 5 cm biezas spraugas siltināšana ļauj samazināt siltumenerģijas patēriņu par 20% un palielināt temperatūru iekštelpās par 5 grādiem. Vidēji lielai privātmājai šāda siltināšana, ieskaitot darbu, izmaksās zem 1000 EUR. Materiāls ir tvaika caurlaidīgs un nerada termosa efektu,» skaidro Timofejevs.

Šis materiāls paredzēts starpsienu gaisa spraugu aizpildīšanai biezumā līdz 4 cm. Lielākoties tie ir vai nu daudzdzīvokļu nami, vai sabiedriskas ēkas, kuras būvētas līdz 1940. gadam, vai vecas privātmājas, piemēram, Līvānu projekts. Tāpat gaisa spraugas starp sienām ir 316. un 318. sērijas daudzdzīvokļu namiem – tautā sauktajām hruščovkām.

Galvenie mērķa pircēji jaunajam produktam ir būvniecības brigādes, kuras nodarbojas ar veco ēku siltināšanu.

Ražotne atvērta ar ERAF finansiālu atbalstu. Jaunā produkta izstrādes atbalstu, testēšanu un sertifikāciju nodrošinājis Norvēģijas Finanšu instruments.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmēji sadarbībā ar zinātniekiem strādā pie jauna, inovatīva siltumizolācijas materiāla IZOpearl izstrādes, kas ļaus efektīvāk siltināt līdz 1970. gadam būvētas daudzdzīvokļu mājas un pēc dubulto sienu tehnoloģijas būvētas privātmājas, teikts paziņojumā medijiem.

Jauno siltumizolācijas materiālu izstrādā, testē un tirgū virza SIA ThermEko. Pašreiz, paralēli IZOpearl ražošanas bāzes izveidei, notiek aktīvi pētniecības un testēšanas darbi kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Procesu analīzes un izpētes centru (PAIC). Uzņēmumam šis ir jau otrais inovatīvais materiāls, bet pirmsākumi šim materiālam meklējami SIA Thermeko siltumizolācijas materiāla, termovates IZOprok, ražošanas un pārdošanas pieredzē.

«Siltināšana ar IZOpearl būs īpaši izdevīga veco ēku segmentā, jo tās tika būvētas pēc dubulto sienu principa, t.i. sienās ir speciāli veidots tukšs dobums. Aizpildot šo dobumu, pie minimāliem ieguldījumiem iespējams samazināt siltuma zudumus par 20-40%. 5cm platā dobuma siltināšana nodrošinās iekštelpu temperatūras paaugstināšanu par pieciem grādiem. Turklāt, salīdzinājumā ar klasisko ēku siltināšanu, izmaksas būs iespējams samazināt pat par 20%,» uzsver SIA ThermEko valdes loceklis Igors Usiļonoks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

Mērķis – izdarīt pavērsienu siltumizolācijas materiālu tirgū

Daiga Laukšteina, 11.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ambiciozu mērķi – izdarīt pavērsienu siltumizolācijas materiālu tirgū ar jaunas paaudzes produktu – piesaka SIA Thermeko

Konkurējošs materiāls ir putupoliuretāns. Tas gan ir dārgāks un ar ne tik lielu tvaika caurlaidību. Tāpat – siltināšana ar ekovati, taču to var ievietot tukšuma spraugās, kuras ir platākas par 10 centimetriem. Arī siltināšanas darbi no ārpuses ir iespējami, taču tie ir dārgāki, smagāki un laikietilpīgāki.

IZOpearl ir tvaika caurlaidīgs un nerada termosa efektu. Materiāls mitrumu neuzsūc, nesablīvējas. «Pētījumos apstājāmies pie materiāla dzīvotspējas 70–80 gadu garumā. Kopumā dodam 50 gadu garantiju, bet pēc fakta tas dzīvos ilgāk,» ir pārliecināts SIA Thermeko īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Igors Usiļonoks.

Komentāri

Pievienot komentāru