Pagājušajā gadā AS Rīgas autoelektroaparātu rūpnīcas apgrozījums sasniedza 649,5 tūkstošus eiro, kas ir par 14,6% vairāk nekā 2013. gadā, liecina uzņēmuma gada pārskats.

Apgrozījums audzis, jo ir noslēgts un daļēji jau izpildīts līgums ar Baltkrievijas uzņēmumu par krājumos esošu šī uzņēmuma vajadzībām saražotu izstrādājumu pārdošanu.

Rūpnīcas produkcija ir specifiska un galvenokārt paredzēta komplektācijai automobiļu un traktoru ražotnēm Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā. Tādēļ kompānijas ražošanas un realizācijas apjomi ir atkarīgi no autoražotāju plānotajiem mašīnu izlaides apjomiem un mūsu rūpnīcai iedalītā piegādes īpatsvara. 2014.gadā 89,4% no neto apgrozījuma ir eksports, tai skaitā uz Krieviju 22,6%, uz Ukrainu 30% un uz Baltkrieviju – 18,7%, skaidro kompānijas vadība.

Saimnieciskās darbības rezultāts šajā periodā ir zaudējumi 299,55 tūkstošu eiro apmērā. Daļēji to ir ietekmējusi politiskā un līdz ar to arī ekonomiskā situācija Krievijā un Ukrainā, norāda uzņēmuma pārstāvji.

Pērn sabiedrība izveidoja jaunu uzņēmumu AS Rīgas autoelektrokomponentu rūpnīca, kurā 100% akcijas pieder AS Rīgas autoelektroaparātu rūpnīca.

2014.gadā AS Rīgas autoelektroaparātu rūpnīca investēja 1,3 miljonus eiro ražošanas ēkas energoefektivitātes paaugstināšanā, piesaistot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējumu 0,73 miljonu eiro apmērā. Veicot šo investīciju projektu, tika pārtraukta ēku būvkonstrukciju un inženierkomunikāciju nolietošanās un bojāšanās, kā arī samazinātas enerģijas izmaksas. Realizējot projekta ietvaros paredzētās aktivitātes, AS Rīgas autoelektroaparātu rūpnīca ieguva pamatlīdzekļus (divus apkures katlus un ventilācijas sistēmu), kas ilgtermiņā nodrošinās apkures un karstā ūdens padevi, izmantojot atjaunojamo energoresursu sistēmu, tādējādi tiks nodrošināta saimnieciskās darbības efektivitātes palielināšana.

2014.gadā uzsākta arī administratīvās ēkas energoefektivitātes uzlabošana, kas pabeigta 2015.gada 31.janvārī. Projekta kopējie ieguldījumi ir 1,2 miljoni eiro. Paredzēts Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums 0,71 milj. eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra