A/s Rīgas dzirnavnieks šogad plāno investēt vairāk nekā vienu miljonu latu. Investīcijas galvenokārt tiks novirzītas graudu pieņemšanas un apstrādes procesu uzlabošanā, kā arī energoresursu optimizācijas jomā.

Pateicoties plānotajiem ieguldījumiem, uzņēmums samazinās ražošanas pašizmaksu, kā arī kļūs videi draudzīgāks un aizstās fosilo kurināmo ar atjaunojamiem resursiem.

A/s Rīgas dzirnavnieks ģenerāldirektors Sandis Jansons stāsta, ka šobrīd daudz līdzekļu un laika resursu tiek ieguldīts samērā nelielos projektos, kas palīdz uzlabot ražošanas efektivitāti, celt saražotās produkcijas iznākumu, kvalitāti un ražošanas līniju noslodzi. Uzņēmums ieviesis tā sauktos nepārtrauktos uzlabošanas (Continueus Improvement) projektus, kuru būtība slēpjas nepārtrauktā procesu analīzē un darbības uzlabošanā. Tiek veidotas darba grupas, kas analizē dažādus ražošanas procesus, veic eksperimentus un analizē rezultātus.

Šogad Rīgas dzirnavnieks plāno attīstīties gan vietējā, gan eksporta tirgos, kā vienu no galvenajām šī gada prioritātēm izvirzot ne tikai tirgus pozīciju nostiprināšanu Baltijas tirgū, bet arī jaunu eksporta tirgu apgūšanu. Jau šī gada sākumā veiksmīgi tika uzsākts patēriņa produktu ar AXA zīmolu eksports uz Somiju, kas kopumā veido ap 10% no uzņēmuma kopējā eksporta apjoma.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra