Latvijas Organiskās sintēzes institūta padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš iegādājies Rigvir holdinga kapitāla daļas un kļuvis par vienu no nedaudzajiem holdinga akcionāriem, informē Rigvir pārstāvji.

Darījuma summa netiek atklāta. I.Kalviņš ir iegādājies 84 kapitāla daļas, kas atbilst 3% no kopējā kapitāla.

Rigvir holdings ir dibināts 2013.gadā un apvieno sevī vairākus uzņēmumus, kas ražo un virza farmācijas tirgos Latvijā izgudroto un izstrādāto unikālo medikamentu Rigvir kā arī attīsta vēža viroterapijas nozari Latvijā un pasaulē.
I.Kalviņš norāda, ka cer, ka spēs palīdzēt vēl veiksmīgāk attīstīt šo medikamentu, kuram lemts pārstāvēt jaunu onkoloģijas nozari – vēža viroterapiju.

Rigvir ir izgudrots un izstrādāts Latvijā, reģistrēts 2004.gadā kā pirmās dzīvu vīrusu saturošās zāles pasaulē, kas šobrīd ir vienīgais medikaments, kas pārstāv jaunu un perspektīvu onkoloģijas nozari – vēža viroterapiju. Rigvir no valsts un no ražotāja puses tiek kompensēts Latvijas pacientiem un šobrīd viroterapija ar Rigvir jau tikusi pielietota vairāk nekā 40 valstu pacientiem.

Akadēmiķis, profesors, Dr.habil.chem Ivars Kalviņš ir ilggadējs Organiskās sintēzes institūta direktors, šobrīd padomes priekšsēdētājs, ieguvis starptautisku atzinību kā zāļu Mildronats un Leokadīns izgudrotājs un 2014.gadā ASV pēc FDA standartiem reģistrētā Belinostat (Beleodaq),550publikāciju autors, ieskaitot patentus, vadītājs institūtam, kas pēdējo desmitgadu laikā kopumā izstrādājis 20 orģinālzāles ar starptautisku atpazīstamību.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra