Rūpniecība pievilcīgos plusos

Ražošana
2012. gada 3. februāris 13:37

Neraugoties uz globālās ekonomiskās recesijas draudiem un straujo izejvielu cenu pieaugumu gada pirmajā pusē, pērn Latvijas rūpniecības produkcijas izlaide augusi par pievilcīgiem 8,9%, tajā skaitā apstrādes rūpniecībā – par 11,5%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 8%, elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 0,9%.

Lielākais rūpniecības produkcijas izlaides pieaugums apstrādes rūpniecībā bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 59,7%, elektrisko iekārtu ražošanā – par 48,1% un iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 37,1%, liecina Centrālās statistikas dati.

Samazinājums 2011.gadā, salīdzinot ar 2010.gadu bija četrās nozarēs: ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā, dzērienu ražošanā, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā, cita veida ražošanā (medicīnas instrumentu un piederumu ražošana, spēļu un rotaļlietu ražošana, sporta preču ražošana u.c.).

Tomēr tuvojoties gada nogalei, rūpniecības produkcijas izlaides temps ir palēninājies. Tā gada ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 5,6%.

Straujākais pieaugums bija apstrādes rūpniecībā - par 9,1%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 24%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē bija samazinājums par 6,8%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra