Maijā atkal palielinājies rūpniecības izaugsmes temps, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Maijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju, rūpniecības produkcijas izlaide pēc izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 6%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 7,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 2,4%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,9%.

Maijā, salīdzinot ar aprīli, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 1,9%, tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 6,3%, bet samazinājums bija apstrādes rūpniecībā par 0,2% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 6,4%.

Lielākais produkcijas pieaugums apstrādes rūpniecības nozarēs bija metālu ražošanā – par 38,1%, citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 26,8%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 21,3%.

Savukārt samazinājums bija cita veida ražošanā (medicīnas instrumentu un piederumu ražošana, spēļu un rotaļlietu ražošana, sporta preču ražošana u.c.) – par 18,8%, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 12,3% un apģērbu ražošanā – par 3,7%.

Db.lv jau rakstīja, ka aprīlī, salīdzinot ar pagājušā gada ceturto mēnesi, rūpniecības produkcijas izlaide salīdzināmajās cenās pieauga par 3,8%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra