Šā gada oktobrī, salīdzinājumā ar septembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

To ietekmēja produkcijas apjoma samazinājums apstrādes rūpniecībā par 0,7%, bet pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,6% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 2%.

Salīdzinot ar 2014. gada oktobri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,7%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 6,1% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 8,1%, bet apstrādes rūpniecība palika iepriekšējā gada līmenī.
Lielākais produkcijas pieaugums oktobrī, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē - par 18,1%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 10,1% un koksnes un koka izstrādājumu ražošanā -par 6,2%.

Savukārt vislielākais produkcijas apjoma kritums, salīdzinot ar 2014. gada oktobri, bija dzērienu ražošanas nozarē – par 22%, apģērbu ražošanas nozarē - par 21,4%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 16,3%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē – par 13,6%, kā arī pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 8,9%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra