Lielbritānijā bāzētais alus ražošanas uzņēmums SABMiller otrdien paziņoja, ka tas pieņēmis jaunāko pārņemšanas piedāvājumu, ko izteicis pasaulē lielākais alus ražotājs Anheuser-Busch InBev.

SABMiller norāda, ka jaunākā piedāvājuma vērtība veido aptuveni 71 miljardu sterliņu mārciņu (96 miljardus eiro), un tas ir augstāks par pirmdien Anheuser-Busch InBev piedāvātajiem 70 miljardiem mārciņu.

«SABMiller un Anheuser-Busch InBev valdes paziņo, ka tās principā vienojušās par iespējama rekomendējama piedāvājuma galvenajiem nosacījumiem,» norāda SABMiller.

Jaunākajā piedāvājumā Anheuser-Busch InBev par vienu SABMiller akciju piedāvā 44 mārciņas.

Iepriekšējie četri piedāvājumi veidoja attiecīgi 38 mārciņas, 40 mārciņas, 42,15 mārciņas un 43,5 mārciņas, taču SABMiller šos piedāvājumus nodēvēja pār pārāk zemiem.

Jaunākais piedāvājums ir par aptuveni 50% augstāks salīdzinājumā ar SABMiller akciju cenu 14.septembrī, kad pirmo reizi izskanēja ziņas par iespējamu apvienošanos.

Ja šis darījums tiks realizēts, tad jaunizveidotais uzņēmums ražos aptuveni 30% no visa pasaulē pieejamā alus.

Kā vēstīts, Beļģijas un Brazīlijas kopuzņēmums InBev 2008.gada novembrī pabeidza ASV alus ražotāja Anheuser-Busch pārņemšanu, tādējādi izveidojot pasaulē lielāko alus ražošanas uzņēmumu.

Savukārt SABMiller iepriekš bija pazīstams ar nosaukumu South African Breweries, bet pēc alus zīmola Miller pārņemšanas 2002.gadā kompānijas nosaukums tika nomainīts uz SABMiller.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra