A/s Latvijas finieris papildus investē 60 miljonus eiro bērza saplākšņa ražotnes izveidē Igaunijā, tādējādi palielinot kopējo produkcijas ražošanas apjomu aptuveni par 18%, vienlaikus audzējot konkurētspēju, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Jaunās ražotnes 17 700 m2 platībā nodošana ekspluatācijā paredzēta 2016. gada vēlā rudenī,» pamatakmens ielikšanas brīdī plānus atklāj a/s Latvijas finieris padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis. Viņš atgādina, ka Kohilā pašlaik izgatavo bērza saplākšņa ražošanai nepieciešamo finieri, kura tālākā pārstrāde gatavā produktā – saplāksnī šobrīd notiek Rīgā. «Jaunajā rūpnīcā ražos saplāksni,» stāsta U. Biķis. Viņš norāda, ka pašlaik uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 valstīm.

Vajadzēs 180 darbiniekus

Savukārt OÜ Kohila vineer valdes priekšsēdētājs Vaiko Dorbeks atzina, ka, īstenojot iecerēto, uzņēmuma neto apgrozījums no 11,3 milj. eiro pērn pieaugtu vairāk nekā trīs reizes, sasniedzot līdz 35 milj. eiro gadā. Par būtiskāko izaicinājumu gan U. Biķis, gan V. Dorbeks atzina ražotnei nepieciešamo darbinieku piesaisti. «Jārēķinās ar specifiku, ka Igaunijas darba tirgus ir uzņēmis integrācijas kursu Somijas virzienā, tomēr pašlaik nepieciešamos darbiniekus ir daudz vieglāk piesaistīt, nekā ja to darītu, piemēram, pēc gadiem pieciem,» skaidro U. Biķis. Viņš arī min 180 papildu darbinieku pakāpenisku atlasi. «Grafiks jau ir sastādīts, un vidēji ik ceturksni tiks pieņemti darbā no 30 līdz 50 jauni darbinieki,» skaidro V. Dorbeks. Viņš arī atzīst, ka jaunu darba vietu radīšanā ir ļoti ieinteresēta vietējā pašvaldība. «Reģionā ir aptuveni 18 500 darbspējas vecuma iedzīvotāju, no kuriem vairums ik dienu dodas uz darbu 50 km attālajā Tallinā. Mums ir konkurētspējīga atalgojuma politika un laba motivācijas pakete, kas šos cilvēkus ļauj piesaistīt darbam uzņēmumā,» tā uz jautājumu par iecerēto darbinieku atlases plānu atbild V. Dorbeks. Viņš gan steidz piebilst, ka svarīga būs tieši jaunpieņemto darbinieku apmācība. Paredzēts, ka pēc jaunās ražotnes nodošanas ekspluatācijā kopumā OÜ Kohila vineer tiks nodarbināti 230 strādājošo, pašlaik strādā – 50.

Ieguldīs arī citur

U. Biķis skaidro, ka Latvijas finiera apstiprinātais investīciju plāns līdz 2020. gadam paredz kopējās investīcijas 280 milj. eiro un 60 milj. eiro Kohilā ir lielākais projekts, ko koncerns jebkad attīstījis ārzemēs. «Kohilā kopējais investīciju apjoms kopš 2011. gada sasniegs 80 milj. eiro. Investīcijas tiek plānotas arī Latvijā, Lietuvā un Somijā,» tā uz jautājumu par investīciju politiku atbild U. Biķis.

Visu rakstu Saplākšņa rūpnīcā iegulda 60 miljonus eiro lasiet 14. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra