Noslēdzies SIA Keefa izsludinātais iepirkums par iekārtu iegādi un uzstādīšanu diētisko pārtikas produktu un augļu, dārzeņu biezeņu ražošanai, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kompānija iegādāsies dārzeņu mazgātāju/mizotāju, smalcinātāju, vakuuma vārīšanas katlu, homogenizatoru, bag-in-box pildītāju un citas iekārtas.

Iepirkumā saņemti divu pretendentu pieteikumi, un par uzvarētāju atzīts SIA Saint-Tech. Uzvarētāja piedāvātā līgumcena ir 114,2 tūkstoši eiro.

Iepirkumu SIA Keefa veic ar Lauku atbalsta dienesta finansējuma palīdzību.

Laikraksts Bauskas dzīve šā gada aprīlī rakstīja, ka Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstīta projekta gaitā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) zinātnieces izstrādājušas jaunus diētiskos produktus, ko plānots ražot Stelpē.
Jaunie diētiskās pārtikas produkti no dabiskām izejvielām paredzēti cilvēkiem ar veselības traucējumiem, portālu informē LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docente, inženierzinātņu doktore baušķeniece Solvita Kampuse. Viņa kopā ar kolēģēm – zinātņu doktorēm mežotnieci Ilzi Grāmatiņu, Zandu Krūmu un Īrisu Mūrnieci – jaunos produktus izstrādājušas ERAF uzņēmējdarbības un inovāciju programmā, kuras mērķis ir atbalstīt mazo un vidējo komersantu attīstību.

«Projektā izstrādājām uz dabisku augu un dzīvnieku valsts izejvielu bāzes veidotus diētiskos pārtikas produktus cilvēkiem ar veselības traucējumiem enterālā un zondes uztura nodrošināšanai,» skaidro S. Kampuse, «tos ražos, aprēķinot uzturvērtību un ķīmisko sastāvu, lai veidotu daudzkomponentu produktu no dažādu izejvielu ekstraktiem, biezeņiem un sulām, olbaltumvielu avotiem, kā arī augu eļļas. Tos samaisa attiecībās, kas dod zinātniski pamatotu diennakts enterālā uztura minerālvielu un vitamīnu devu.»

Izstrādātais produkts ir šķidra viela, kas sastāv no augļu un dārzeņu sulām, biezeņiem, olbaltumvielām un eļļas. Tas paredzēts barošanai caur zondi slimniekiem un spēj nodrošināt nepieciešamo dienas minerālvielu un vitamīnu devu, kā arī ogļhidrātus, taukus un olbaltumvielas. Līdzīgi sintētisko vit-amīnu un minerālvielu maisījumi jau plaši tiek lietoti slimnīcās, taču jaunā produkta priekšrocība ir dabiskās izejvielas, jo tās organismā asimilējas labāk, stāsta zinātniece.

Jauno produktu ražos zinātnieču sadarbības partnere SIA «KEEFA», kas dibināta 2011. gadā kā augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums. 2013. gadā firma iegādājusies bijušās Stelpes pienotavas telpas Vecumnieku novadā. Firma plānojot ražot arī citus augļu un dārzeņu produktus sportistiem un veselīga uztura cienītājiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra