Signum liela pirkuma priekšā

Ražošana
2015. gada 22. janvāris 08:17

Optimists neesmu, bet pesimismam arī nav pamata, atzīst SIA Signum valdes priekšsēdētājs Vitālijs Upenieks, ievadot 52. gadu, kopš Jelgavā tiek ražotas ceļazīmes, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Esi redzams, būsi dzīvs,» uzņemot DB, sveicina pieredzes bagātais atstarojošo materiālu eksperts. No krīzes bedres gan uzņēmumam palīdzēja izkāpt tā otra specialitāte – metālapstrādes pakalpojumi. 2007. gadā par pusmiljonu eiro iegādātais lāzergriezējs nodrošināja pasūtījumu, piecus gadus griežot spārnus vēja ģeneratoriem Dānijas tirgum. «Nopirkt iekārtu ir tas vieglākais, pēc tam tai ir jānodrošina darbs. Gājām uz baznīcu, likām svecīti pateicībā par to, ka krīzē spējām to noslogot pat trijās maiņās!»

«Krāsniņas» karavīriem

Uzņēmums atkal ir liela pirkuma priekšā. Lāzers ļauj griezt pat 12 mm biezu metālu, bet pirms desmit gadiem iegādātā locīšanas iekārta savukārt šodienas prasībām līdzi netiek un spēj locīt tikai 3 mm biezu materiālu. Tāpēc V. Upenieks noskatījis locīšanas iekārtu 185 tūkst. eiro vērtībā, kuru Jelgavā plānots piegādāt aprīlī. Iekārta daļēji tiks pirkta par 2013. gadā nopelnīto, kad Signum apgrozījums uzkāpa līdz 2,5 milj. eiro. Pērn apgrozījums bijis mazāks. «Saruka pasūtījumu skaits. Iepirkuma konkursos biežāk vinnē firmas ar mazākām izmaksām, tādas, kurām nav jānopūlas ar kvalitātes vadības sistēmas uzturēšanu,» uzskata V. Upenieks. «Konkursi ir mūsu sūri grūtā ikdiena. Uzņēmums mēnesī var saražot 5000 ceļa zīmju, bet to nevienam Latvijā nevajag! Mums jānodrošina piecu gadu garantija, bet mūsu vecās ceļazīmes tautsaimniecībai dod milzīgu ieguvumu, jo ceļmalās labi strādā aizvien. Salīdzinājumam – padomju laikā Jelgavā ražotajām ceļazīmēm bija tikai divu gadu garantija.»

Visu rakstu Liela pirkuma priekšā lasiet 22. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra