Latvijas zaļās farmācijas uzņēmums Silvanols sadarbībā ar Japānas farmācijas kompānijas Takeda Pharmaceutical Company Limited pārstāvniecību Austrijā Takeda Pharma Ges.m.g.H. ir uzsācis produkta kāju vēnu veselībai Venocaps eksportu uz Austriju, informēja uzņēmuma pārstāve Sandra Gantimurova.

Aprīļa beigās Takeda Pharma Ges.m.g.H. ir piegādāti 20 000 Venocaps iepakojumu, plānots, ka līdz gada beigām uz Austriju tiks nosūtīts vēl vismaz tāds pat skaits šī produkta iepakojumu.

«Austrijas farmācijas tirgum ir raksturīga stabilitāte, augsta iedzīvotāju pirktspēja un prasības pret produktu kvalitāti, un mūsu produkcija spēj tās apmierināt. Mēs turpināsim strādāt, lai paplašinātu eksporta tirgu īpatsvaru Eiropas valstīs,» norāda Artjoms Borcovs, Silvanols valdes priekšsēdētājs.

Takeda interesi Silvanols izpelnījās izstādes CPhI Worldwide 2013 laikā. Pirmajām sarunām par sadarbību sekoja Takeda ekspertu audits Silvanols’ ražotnē, kurā tika novērtētas uzņēmuma kvalitātes sistēmas, ražošanas process un produktu atbilstība kvalitātes prasībām un standartiem. Pēc audita Takeda pārstāvji pieņēma lēmumu uzsākt sadarbību ar Silvanols.

2015.gadā pirmajos četros mēnešos Silvanols produktu eksports veido 39% no kopējā apgrozījuma. Lielākie eksporta tirgi ir Polija, Igaunija, Lietuva, Rumānija un Austrija. Pērn Silvanols produktu eksports pieauga par 16%, salīdzinot ar 2013.gadu.

Šobrīd Silvanols produkti ir pieejami 14 dažādās Eiropas un Āzijas valstīs: Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Austrijā, Polijā, Azerbaidžānā, Gruzijā, Maķedonijā, Kazahstānā, Krievijā, Baltkrievijā, Kosovā, Rumānijā un Serbijā, reģistrācijas procesā ir produkti arī Bulgārijā, Grieķijā, Ukrainā un Āzijā.

96,5% uzņēmuma akciju pieder AS Olainfarm.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra