Lai zvejnieki būtu ieinteresētāki nodot savus lomus vietējiem pārstrādātājiem, valdība iecerējusi atvieglot kārtību, kādā tie maksā pievienotās vērtības nodokli. Latvijas vēlme atļaut zvejniekiem piemērot kases principu PVN maksāšanā ir vāja atblāzma, no tā ko dara Igaunija, paceļot slieksni uz ļaujot to darīt visiem, kuru ienākumi ir līdz 200 000 eiro, skaidro Zvērinātu advokātu biroja Sorainen partneris nodokļu jautājumos Jānis Taukačs.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.


Gatavi evakuācijai

Ja Latvijas pieraksta dēļ uzņēmumi turpinās zaudēt konkurētspēju, tad tie vienkārši pārcelsies uz citām valstīm, kļūstot par Eiropas komercsabiedrību, skaidro BTA līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Gints Dandzbergs.

Mikrobiznesa iespējas novērtē Fomini

Radošiem cilvēkiem mazkapitāla uzņēmums ir iespēja vairāk laika veltīt radošam darbam, mazāk - birokrātijai, uzskata mūziķis, dzejnieks un producents Igo. Gan viņš, gan viņa dēls, fotogrāfs Mikus Fomins pērnā gada nogalē nodibinājuši pa mazkapitāla SIA.

Fizisko preču zīmes būs komercķīlas

Fiziskās personas kā komercķīlu varēs ieķīlāt tām piederošas preču zīmes un patentus, turklāt komercķīlas varēs reģistrēt elektroniski.

Tirgvedība

Problēmas noklusēšana, izvairīšanās no atbildības, pārāk vēla attapšanās ir raksturīgākās komunikācijas kļūdas krīzes situācijās Par  konkrētām kļūdām ne vien pasaules milžu, piemēram, British Petroleum krīzes komunikācijā, bet arī Latvijas uzņēmumos, kā arī pozitīviem piemēriem plašāk lasiet šodien Dienas biznesā!

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra