Piektdien, 23.oktobrī, plānota likvidējamās AS Latvijas Krājbanka meitasuzņēmumiem piederošo 33,33% lidostas virszemes pakalpojumu sniedzēja uzņēmuma SIA North Hub Services kapitāldaļu izsole.

Iepriekš izsole bija plānota oktobra sākumā, taču toreiz tā tika atcelta, jo bija nepieciešams noskaidrot un precizēt papildus iegūto informāciju, aģentūru LETA iepriekš informēja Latvijas Krājbankas administratora SIA KPMG Baltics sabiedrisko attiecību pārstāvis Oskars Fīrmanis. Interesi par kapitāldaļu izsoli bija izrādījuši divi dalībnieki.

Privātā izsolē tiks pārdotas bankas meitasuzņēmumiem SIA Atlantijas biroji un SIA Baltijas aviācijas sistēmas piederošās 7038 North Hub Services daļas, kas veido 33,33% no North Hub Services pamatkapitāla. Daļu izsoles sākumcena ir 280 000 eiro.

Izsole notiks 23.oktobrī plkst.11 Rīgā, Ganību dambī 17A. Pretendentiem līdz izsoles dienai jāieskaita pirkuma nodrošinājums 28 000 eiro.

Uzņēmums North Hub Services tika dibināts 2009.gadā. Uzņēmums nodrošina kuģu virszemes apkalpošanas pamatpakalpojumus un lidmašīnu atledošanas pakalpojumus. Uzņēmums gūst ienākumus arī no virszemes apkalpošanas tehnikas nomas un citu pakalpojumu sniegšanas.

North Hub Services darbojas ar Havas Europe zīmolu.

Firmas.lv informācija rāda, ka North Hub Services pērn strādāja ar 5,94 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 313 256 eiro zaudējumus.

Pagājušā gada vadības ziņojumā skaidrots, ka uzņēmums aktīvi strādā ar mērķi palielināt tirgus daļu, tāpēc 2014.gadā uzņēmums nespēja ar pamatdarbības ieņēmumiem pilnībā segt izdevumus. Uzņēmuma finanšu rezultātus negatīvi ietekmēja arī aviosabiedrības airBaltic reisu samazinājums salīdzinājumā ar plānoto.

Turpmākajos gados plānots piesaistīt jaunus klientus, kas veic vai plāno sākt pasažieru aviopārvadājumus lidostā Rīga.
2014.gadā uzņēmums vidēji nodarbināja 289 darbiniekus.

Pērn uzņēmuma meitassabiedrība Havas Germany GmBH attīstīja savu darbību lielākajās Vācijas lidostās.

LETA jau ziņoja, ka 2011.gada decembrī North Hub Services notika īpašnieku dalījuma maiņa. Turcijas uzņēmums Havaalanlari Yer Hizmetleri Anonim Sirketi, kas bāzējas Turcijas Ataturka lidostā, palielināja savas daļas uzņēmumā no 50% līdz 66,67%, tādējādi otra partnera Baltijas Aviācijas sistēmas rīcībā palika 33,33% akciju.

Uzņēmums Atlantijas biroji ir Latvijas Krājbankas meitassabiedrība. Savukārt Baltijas aviācijas sistēmu vienīgais īpašnieks ir Atlantijas biroji.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra