Zīmola BOONT latviskiem rakstiem rotāto ekstrēmo sporta veidu dēļu ražotājs Pāvels Losevs uzskata – longbords ir lielisks pārvietošanās līdzeklis – galu galā tas ir veselīgi un tai pašā laikā stilīgi! Pats ikdienā daudz pārvietojas ar automašīnu, bet tajā vienmēr atrodas arī dēlis. Tajos brīžos, kad aizved, piemēram, nomazgāt auto, atstāj mašīnu un dodas tālāk ar dēli, trešdien raksta laikraksts Diena.

Fragments no intervijas

Kas tevi pašu personīgi aizvedis līdz ekstrēmo sporta dēļu ražošanai?

Kad man bija aptuveni 10 gadu, savā garāžā Jēkabpilī mēģināju uztaisīt snovborda dēli no dēļa gabala, ādas jostas un naglām. Process bija interesants un, lai gan dēlis nebrauca, vainagojās ar zināmiem panākumiem. Atkārtota vēlme sākt izgatavot dēļus man radās pirms vairāk nekā diviem gadiem, kad ieguvu smagu traumu, kas lika pārvērtēt prioritātes, daudz laika pavadīt mājās un, tā teikt, saprast, kas dzīvē svarīgāks. Tad arī sāku daudz pētīt, lasīt un apsvērt domu par veikborda dēļu ražošanu.

Vai tas nozīmē, ka pats agrāk biji cieši saistīts ar ekstrēmajiem sporta veidiem?

Jā, dažādi dēļi mani ir aizrāvuši jau no agras bērnības. Man vienmēr ir vajadzējis dzīvē to asumu, darīt samērā trakas lietas. Pats nodarbojos ar ūdens sportu – veikbordu, tepat Latvijas līmenī arī piedalījos sacensībās un ieguvu diezgan augstas vietas. Tad nāca mirklis, kad smagi salauzu roku. Tomēr tagad redzu, ka nekas šajā dzīvē nenotiek nejauši – iespējams, citādā veidā nekad nebūtu nonācis līdz savam uzņēmumam. Vēl arī šobrīd nodarbojos ar dažādiem ekstrēmajiem sporta veidiem, bet daru to brīvajā laikā un savam priekam.

BOONT ražotajos dēļos mijas latviskie motīvi. Vai pie tā ir īpaši piedomāts?

Jā, izmantojam latviskos rakstus. Arī lielākā daļa materiālu nāk no Latvijas – manas dzimtās pilsētas Jēkabpils. Mēs īpaši piedomājam pie kvalitātes un arī tā, kādu koku izmantojam. Mēs esam eksperimentējuši ar dažādiem kokiem. Koks kā materiāls vispār nav paredzams. Šobrīd izmantojam apses koku, jo tas ir viegli pārvietojams un transformējams. Mans mērķis arī nākamos dēļus ražot vēl lielākā eko manierē – vēlos stikla šķiedru aizstāt ar kaņepju audumu. Tas gan produktu sadārdzinās, bet videi tas ir daudz labāk – vieglāk pārstrādājams un tādējādi mēs rūpējamies arī par ilgtermiņa vides attīstību.

 

Plašāk lasiet rakstā Braukt ar dēli ir zaļi trešdienas, 1.aprīļa laikraksta Diena pielikumā Dabas Diena (4.lpp.)!
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra