Profesionālu akustisko sistēmu izstrādātājs Square Audio ir izveidojis pirmo produkcijas modeli ar nosaukumu Square One - profesionāla pielietojuma studijas skandas, kuras ir plānots sākt ražot jau janvārī, informēja uzņēmuma vadītājs Viesturs Balodis.

Drīzumā uzņēmums plāno papildināt produkcijas klāstu ar jaunu skandu modeli Square Mini, kas paredzēts lietošanai skaņu ierakstu un pēcapstrādes studijās. Jaunais modelis būs gatavs ražošanai jau februāra vidū, norādīja Balodis.

Galvenā atšķirība starp abiem modeļiem ir pielietojums un cena: Square One ir universāls, ļoti augstas kvalitātes produkts, savukārt Square Mini ir vairāk paredzēts lietošanai plašākā segmenta amatieru līmeņa skaņu ierakstu studijās, kā arī šim modelim tiek nodrošināta zemāka cena, lai tiktu iegūts lielāks skaits klientu, skaidroja uzņēmuma vadītājs.

Par saviem galvenajiem konkurentiem Square Audio uzskata pasaulē pazīstamos uzņēmumus Genelec (Somija), Adam Audio (Vācija), ATC (Lielbritānija), Dynaudio (Dānija).

Produkcijas izvēlē noteicoša ir bijusi uzņēmuma profesionāļu pieredze un zināšanas profesionālās skaņu industrijas produktu izstrādē un profesionālās skaņas industrijas tirdzniecības aktivitātēs. Turklāt skaņas un muzikālā materiāla ceļā līdz klausītājam viens no vissvarīgākajiem elementiem ir profesionālas skandas.

Balodis piebilda, ka tuvākajā laikā uzņēmumam ir nodomi piedalīties pasaules vadošajās izstādēs, lai prezentētu produktus un iegūtu vislabākās atsauksmes industrijas profesionāļu vidū.

Fonds ZGI Capital pagājušā gada nogalē investēja uzņēmumā Square Audio. Fonds ieguldījuma summu neatklāj.

ZGI Capital ir fondu vadības uzņēmums, kurš savu darbību uzsāka 2005.gadā un pašlaik pārvalda riska kapitāla fondus ZGI fonds, ZGI-2 un ZGI-3. 2013.gada augustā ZGI Capital sadarbībā ar Latvijas Garantiju aģentūru izveidoja fondu ZGI-3, kura investīciju periods ir līdz 2015.gada decembrim. Kopējais fonda apjoms ir 10,5 miljoni eiro. Maksimālais investīciju apjoms vienā uzņēmumā 1,5 miljoni eiro.

ZGI Capital šogad saņēmis Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas balvu par gada investīciju. Par labāko darījumu riska kapitāla nozarē atzīta kompānijas Latnet iegāde, kuru veica ZGI Capital portfeļa uzņēmums Stream Networks.

Kā liecina SIA Firmas.lv informācija, SIA Square Audio dibināta 2012.gada novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 200 000 eiro. Pa 25,88% uzņēmuma daļu pieder Viesturam Balodim un Rolandam Jaņevičam, 25% - ZGI-3, 15% Jānim Abāšinam, 4,5% Viesturam Sosāram, bet 3,75% Atim Straujumam.

2013.gadu Square Audio noslēdza ar 4183 eiro apgrozījumu un 66 628 eiro zaudējumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra