Par Latvijas kosmētikas ražotājas SIA Stenders valdes priekšsēdētāju kļuvis bijušais parfimērijas un kosmētikas koncerna L'Oreal mārketinga vadītājs Žiljēns Laports, apstiprina Stendera mārketinga un komunikāciju vadītāja Baiba Čipa-Ziemele.

Tikmēr nu jau bijušais valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš kļuvis par uzņēmuma padomes priekšsēdētāju. Izmaiņas uzņēmumā reģistrētas šā gada 20.februārī. Bērziņš uzņēmuma dažādos amatos ir darbojies kopš 2001.gada.

Darbu valdē turpina valdes loceklis Rolands Pupkevičs, savukārt padomē darbu turpina padomes priekšsēdētāja vietniece Ieva Eglīte un padomes locekle Astra Neimane.

Kā stāsta Čipa-Ziemele, sadarbība ar Laportu sākta pērn. Viņš uzņēmumam sniedza konsultācijas produktu attīstības, biznesa un zīmola attīstības jautājumos.

Kopā analizējot uzņēmuma līdzšinējo darbību, Stendera komanda apzinājusies, ka 14 gadu darbības laikā ir izveidoti labi pamati zīmola, produktu izstrādes, ražošanas un uzņēmuma attīstībai.

«Lai sasniegtu mērķi un vīziju kļūt par pasaulē atpazīstamu kosmētikas zīmolu, nepieciešamas labas starptautiskas zināšanas par biznesa un zīmola vadību un attīstību ikdienas darbībās un lēmumos. Tādēļ pēc vairāku mēnešu sarunām Laports ir pieņēmis uzaicinājumu kļūt par uzņēmuma Stenders vadītāju un valdes priekšsēdētāju, pārņemot šos pienākumus no līdzšinējā vadītāja Bērziņa,» skaidro Čipa-Ziemele.

Koncernā L'Oreal Laports ir strādājis deviņus gadus, vadot starptautisko mārketingu un attīstot dažādus L'Oreal grupas zīmolus Parīzē. No 2004.-2006.gadam Laports ir strādājis arī Rīgā, vadot L'Oreal globālo attīstību Baltijā. Pēc tam vairākus gadus viņš ir strādājis franču kosmētikas uzņēmuma L'Occitane grupā, kā arī bijis angļu kosmētikas zīmola Crabtree & Evelyn globālās attīstības vadītājs.

Kā atzīmē padomes priekšsēdētājs Bērziņš, Laports ar savu pieredzi palīdzēs uzņēmuma Stenders zīmolam kļūt spēcīgākam un veiksmīgākam ceļā uz starptautisko atpazīstamību, piesaistot jaunus starptautiskus partnerus un kopumā veicinot uzņēmuma izaugsmi.

Uzņēmuma provizoriskie rezultāti liecina, ka 2014.gadu Stenders pabeidzis ar aptuveni 6,4 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir līdzīgi kā 2013.gadā. Taču kopumā, atskatoties uz aizvadīto gadu, uzņēmums ir apmierināts ar rezultātu. Par pagājušā gada peļņas rādītāju Čipa-Ziemele komentārus nesniedz.

2013.gadā uzņēmums cieta zaudējumus 233 114 eiro apmērā, bet 2012.gadā uzņēmums strādāja ar peļņu 291 987 eiro. Savukārt uzņēmuma apgrozījums 2013.gadā sarucis par 0,4% - no 6,47 miljoniem eiro 2012.gadā līdz 6,45 miljoniem 2013.gadā.

SIA Stenders dibināta 2001.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 436 899 eiro. Stendera lielākā īpašniece ir Eglīte, kurai pieder 76,77% daļu, investīciju uzņēmumam BaltCap pieder 20% daļu, Saūda Arābijas pilsonim Amīnam Ali Jamanī pieder 1,66%, bet Bērziņam un Zanei Dreimanei - pa 0,78% daļu, liecina Firmas.lv informācija.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra