Noslēdzies Tallink Grupp piederošā kuģa Silja Festival pārdošanas process, liecina paziņojums Nasdaq Tallinn.

Kuģis piegādāts kompānijai Medinvest SPA.

Db.lv jau rakstīja, ka Tallink gada sākumā parakstīja līgumu ar uzņēmumu Meyer Turku par jauna kuģa būvniecību.

Plānots, ka šis kuģis kursēs maršrutā Tallina-Helsinki. Kuģis būs aptuveni 212 metrus garš un varēs uzņemt 2800 pasažieru. Kuģa būvēšanas izmaksas būs aptuveni 230 miljoni eiro, un tas tiks būvēts Meyer Turku kuģu būvētavā. Plānots, ka kuģis tiks pabeigts 2017. gada sākumā.

Saskaņā ar līgumu 20% summas tiks maksāta būvniecības periodā, bet pārējā daļa – pēc kuģa piegādes. AS Tallink Grupp plāno finansēt 80% no kuģa iegādes ar aizdevuma palīdzību.

Savukārt Tallink Grupp meitasuzņēmums Tallinn Stockholm Line panācis vienošanos ar Skandināvijas uzņēmumu par prāmja Regina Baltica pārdošanu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Tallinn.

Tallink Grupp meitasuzņēmums Tallink Swedish Line vienojies ar kompāniju Bridgemans Services pārdot kuģi Silja Festival.

Darījumā iesaistītās puses vienojušās neatklāt darījuma detaļas. Tiek skaidrots, ka darījumiem nebūs būtiska ietekme uz kompānijas darbību un konsolidētajiem rezultātiem. Naudas plūsma no pārdošanas stiprinās grupas finansiālo pozīciju, atbalstot dividenžu maksājumus, investīcijas un aizdevumu atmaksu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra