Talsu biznesa inkubatorā ir iestājušies trīs jauni uzņēmumi – SIA Transhemp, SIA Baltic Textile Production un SIA Your Baltic Firewood.

SIA Transhemp darbības pamatvirziens ir industriālo kaņepju audzēšana un pārstrāde. Eiropā šī niša, kuras pieprasījums tirgū tikai pieaug, joprojām nav aizņemta, līdz ar to šai nozarei pastāv plašas attīstības iespējas, izveidojot ienesīgu, uz attīstību nākotnē orientētu ražošanas nozari, informē Talsu BI. Kaņepju pārstrādes procesā iegūtie galaprodukti var tālāk tikt izmantoti par izejvielu vairāk nekā 20 nozaru produktu attīstībai. Viens no kaņepju pārstrādes gala rezultātiem ir dažāda veida šķiedras, kas pēc tam tiek izmantotas tekstilindustrijā, papīra ražošanā un būvniecības industrijā kā izolācijas materiālu izgatavošanas izejviela. SIA Transhemp vadībai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar analogiem pārstrādes uzņēmumiem Vācijā, Francijā un Holandē.

Jaundibinātais komersants SIA Baltic Textile Production ir radīts kā tekstilizstrādājumu ražošanas uzņēmums, kurš specializējas sieviešu veļas izstrādē un ražošanā. Uzņēmumam ir cieša sadarbība ar sieviešu veļas ražotāju a/s Lauma Lingerie, līdz ar to SIA Baltic Textile Production galvenais uzdevums ir izpildīt Lauma Lingerie pasūtījumus. Uzņēmuma stratēģija tiek balstīta uz pamatprincipu ne tikai ražot sieviešu veļu, bet arī attīstīt savu zīmolu, veidojot savas unikālās kolekcijas un inovatīvos produktus.

Savukārt SIA Your Baltic Firewood uzsāks savu pirmo gadu šķietami jau piesātinātā nozarē kā kamīnmalkas ražošana. SIA Baltic Firewood produkciju galvenokārt eksportēs uz Skandināvijas un Rietumeiropas tirgu, kur darbības uzsākšanai jau noslēgta vienošanās ar sadarbības partneri par produkcijas realizēšanu Norvēģijā.

Biznesa inkubatora uzņēmumi pretendē uz finansiālu atbalstu līdz 85% uzņēmuma attīstības vajadzībām, piemēram – telpu nomai, tirgus apguvei, tehnoloģiskām konsultācijām, papildus finansējuma piesaistei, IT sistēmu ieviešanai, starptautiskā mārketinga konsultācijām un citām vajadzībām.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra