Pērn civilajā aviācijā noticis viens nelaimes gadījums katros 1,6 miljonos lidojumu, līdz ar ko 2010. gads industrijai bijis līdz šim drošākais. Ar šādu informāciju nācis klajā starptautiskais lidsabiedrību koordinators International Air Transport Association (IATA).

2009. gadā civilajā aviācijā noticis viens negadījums katros 1,4 miljonos lidojumu. Publiskojot šos datus, IATA norāda, ka lidošana ir kļuvusi ļoti droša.

Saskaņā ar IATA datiem 2010. gadā nelaimes gadījumu skaits, kuros bija iesaistītas kompāniju Boeing un Airbus lidmašīnas, bija 0,61 vienā miljonā lidojumu. 2009. gadā šī attiecība bija 0,71 nelaimes gadījums vienā miljonā lidojumu.

IATA dati liecina arī, ka pērngad kopumā tika veikti 36,8 miljoni lidojumu, kuros pārvadāti 2,4 miljardi pasažieru. 2010. gadā notika 17 lielas aviokatastrofas, bet gadu iepriekš 19.

IATA pārstāvis Džiovanni Besignans (Giovanni Besignan) pastāstīja: «Drošība ir galvenā aviācijas industrijas prioritāte. Vēsturē zemākais negadījumu skaits aviācijā norāda, ka šis uzstādījums dod rezultātus. Lidot ir droši.»
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra