Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Ekonomika

A. Šlesers: Lidostai vajag 600 miljonus  6

Ainārs Šlesers intervijā laikrakstam Bizness&Baltija atklāja, ka lidostas Rīga attīstībā jāiegulda 600 miljoni LVL.

Uz Bizness&Baltija jautājumu par bijušā starptautiskās lidostas Rīga prezidenta Dzintara Pommera nomainīšanu A. Šlesers atbild, ka viņiem atšķīrās viedoklis par to, kā ir jāizskatās un jāatīstās lidostai. "Lielu paldies Dz. Pommeram par nostrādātajiem 15 gadiem, bet šad tad kaut, kas ir jāmaina," saka A. Šlesers. Lidostai Rīga nākotnē būtu jāatīsta termināls un tajā jāiegulda apmēram 200 līdz 300 miljoni LVL. Lai attīstītos lidosta, nepieciešams vēl viens skrejceļš - tā izmaksas arī varētu sasniegt 300 miljoni LVL. Tādejādi kopējie ieguldījumi lidostas attīstība būtu 500 līdz 600 miljoni LVL.

A. Šlesers: "Mana politika ir vienkārša - Lidostai Rīga ir jākļūst par lielāko Austrumeiropā. Tai ir jākļūst lielākai par Stokholmas un Kopenhāgenas lidostām, jo mums ir iespēja savienot Eiropas Savienību ar Krieviju."

Uz jautājumu, vai A. Šlesers nav izveidojis lidostā Rīga ekskluzīvas iespējas tikai vienai komānijai, A. Šlesers atbild, ka nosacījumi visām aviokompānijām bija pilnīgi vienādi. Pāris gadus atpakaļ lidosta bija ļoti maziņa, tās pasažieru apgrozījums bija tikai 700 tūkstoši gadā. Pāris gadu laikā pasažieru skaits ir palielinājies līdz 2,5 miljoniem un tas nav tikai uz Ryanair rēķina. Līderis pasažieru apkalpošanā vēljoprojām ir airBaltic, kas ir palielinājis savu lidojuma skaitu. 2003. gadā airBaltic bija tikai 7 reisi, bet nu jau 40.

Jaunākās ziņas kategorijā

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Latvijas lidsabiedrības airBaltic akcionāru sapulcē tika ievēlēta jauna airBaltic padome un Larss Tūsens stājās iepriekšējā airBaltic padomes locekļa Ralfa Dītera Montāga Girmesa vietā. Akcionāru sapulcē tika pārvēlēti trīs līdzšinējie...

Reklāma