Ziemeļu distribūcijas tīkla (NDN) pārveide komerciālā tirdzniecības ceļā ir izaicinošs process, tomēr to iespējams paveikt, cieši sadarbojoties ar Centrālāzijas valstīm un kopīgi risinot šobrīd identificētos trūkumus.

Pie šāda secinājuma nonācis Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, tiekoties ar ASV Valsts sekretāra vietnieces Dienvidāzijas un Centrālāzijas jautājumos Sjūzenas Eliotas vadīto delegāciju.

Šobrīd caur Latviju notiek kravu pārvadājumi uz Afganistānu tur izvietoto ārvalstu bruņoto spēku atbalstam. Taču pēc ārvalstu bruņoto spēku izvešanas no Afganistānas, esošo kravu pārvadājumu maršrutu NDN plānots pārveidot komerciālā tirdzniecības ceļā.

ASV delegācija atzina, ka NDN pārveidošana par pastāvīgu komerciālu transporta koridoru sekmētu ekonomisko attīstību un sadarbību ne tikai starp Latviju, ASV un Afganistānu, bet arī ar citām Centrālāzijas valstīm. Tāpat Centrālāzijas valstis iegūtu jaunus tirdzniecības ceļus un līdz ar to rastos potenciāls šo valstu tālākajai ekonomiskajai attīstībai.

Abas puses bija vienisprātis, ka Latvijas līdzšinējā pozitīvā pieredze kravu pārvadājumu uz Afganistānu nodrošināšanā būs noderīgā arī šī maršruta komercializācijā. Tikšanās laikā ticis uzsvērts arī Latvijas ģeogrāfiski un ekonomiski izdevīgais piedāvājums, veicot kravu pārvadājumus uz Afganistānu. Tika pausts atbalsts esošās sadarbības attīstīšanai, definējot jaunus uzdevumus turpmākajiem kravu pārvadājumiem.

8.maijā ASV delegācija piedalīsies Ārlietu ministrijas rīkotajā starptautiskajā seminārā par NDN koridora komercializācijas iespējām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra