Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8490

  USD: 1.0893

Ekonomika

airBaltic ar jauno Bombardier lidmašīnu sāk flotes atjaunošanu  45

Latvijas aviokompānija airBaltic ir saņēmusi pirmo jauno Bombardier Q400 NextGen lidmašīnu, liecina DB novērojumi lidostā Rīga.

airBaltic jaunās lidmašīnas cenu neatklāj, bet atbilstoši tirgus cenām šāda lidaparāta cena ir aptuveni 26 miljoni ASV dolāru. Līdz gada beigām airBaltic kopumā ir iecerējusi saņemt astoņas jaunas lidmašīnas.

Savukārt trīs gadu laikā flotes atjaunošanā airBaltic plāno ieguldīt aptuveni miljardu eiro.

Jaunais Bombardier Q400 NextGen lidaparāts, kurā ir 76 sēdvietas, pirmajos reisos pasažierus sāka iepriecināt no maija sākuma. Uzņēmuma korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags DB stāstīja, ka pasažieri jau izbaudījuši jaunā lidaparāta priekšrocības, tajā ir ērtas sēdvietas un ņemot vērā, ka lidmašīna ir jauna, tajā ir patīkama svaiguma smarža.

Bombardier Q400 NextGen lidošanas ātrums ir 667 km/h, lidojuma attālums, ko tā var veikt, ir 1440 km. Degvielas patēriņš ir 1350 litri stundā. Lidmašīnai ir Pratt and Whitney Canada Corp. PW150A dzinējs.

Pirmā ziņa, ka airBaltic ir saņēmusi jauno lidaparātu – pirmdien, 24.maija LNT raidījumā 900 sekundes smaidot atklāja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards.

airBaltic
prezidents Bertolts Fliks iepriekš stāstīja, ka jaunās Bombardier Q400 NextGen lidmašīnas plānots iegādāties operatīvajā un finanšu līzingā. Pašlaik airBaltic flotē bez jaunā lidaparāta ir 31 lidmašīnas - divas Boeing 757-200, desmit Boeing 737-500, astoņas Boeing 737-300 un 11 Fokker 50 tipa lidmašīnas.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Ievēlēts jauns airBaltic padomes loceklis

Latvijas lidsabiedrības airBaltic akcionāru sapulcē tika ievēlēta jauna airBaltic padome un Larss Tūsens stājās iepriekšējā airBaltic padomes locekļa Ralfa Dītera Montāga Girmesa vietā. Akcionāru sapulcē tika pārvēlēti trīs līdzšinējie...

Reklāma